Fundacja MEDIAEXPERT Włącz się przekazała szkole 45 komputerów

Fundacja MEDIA EXPERT przekazała szkole 45 komputerów

18 listopada 2020, godz. 11:08
Udostępnij: Kopiuj link

Czy 13 dzień miesiąca wypadający w piątek może być pechowy? Dla lublinieckiej szkoły 13 listopada 2020 r. wręcz przeciwnie. Tego dnia Fundacja MEDIA EXPERT dostarczyła lublinieckiej szkole aż 45 zestawów komputerowych składających się z jednostki desktopowej, monitora, klawiatury oraz myszki. Pozwoli to na utworzenie dwóch jak nie trzech nowych pracowni komputerowych. 

Fundacja MEDIA EXPERT przekazała 45 zestawów komputerowych dla Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu. Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach szkoła przechodzi bardzo trudny czas. 24 września w godzinach porannych wybuchł pożar na poddaszu placówki. Jego skutkiem było wyłączenie z użytkowania całego zachodniego segmentu szkoły od parteru aż po drugie piętro, w którym mieściło się kilkanaście sal lekcyjnych, w tym chemiczna, fizyczna, ale również, biblioteka jadalnia, sala gimnastyczna i sala komputerowa. Uczniom udało się wrócić do szkoły po półtoratygodniowej przerwie, która stopniowo jest już odrabiana. Część młodzieży została przeniesiona do drugiego obiektu - domu katechetycznego, gdzie mieści się przedszkole Zespołu Szkół oraz dodatkowe, wyposażone sale katechetyczne udostępnili Ojcowie Oblaci. Dzięki temu każda klasa w dalszym ciągu ma przydzieloną własną salę, a lekcje odbywają się w czasie jednej zmiany - codziennie od godziny 8:00.

"Bardzo dziękujemy Fundacji MEDIA EXPERT za wsparcie w postaci przekazania 45 kompletnych komputerów dla Uczniów i Rodzicowi naszego Ucznia, Panu Tomaszowi Postrachowi za koordynowanie tego przedsięwzięcia" - mówi pełniąca obowiązki dyrektora Pani Joanna Kierach. "Otrzymany sprzęt pozwoli nam między innymi utworzyć nową pracownię komputerową w drugim budynku, w domu katechetycznym gdzie uczą się nasi Uczniowie. W ten sposób unikniemy przechodzenia pomiędzy budynkami na lekcje z informatyki" - dodaje. 

Galeria: Fundacja MEDIA EXPERT Włącz się przekazała szkole 45 komputerów

Zobacz całą galerię

Komentarze

G
GR@ 20 listopada 2020, godz. 13:34
Zgłoś
Osobiscie

bardzooooooo dziękuję

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu