Groźne zdarzenie w Herbach

Groźne zdarzenie w Herbach

20.11.2020 10:43
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Na przydrożnym drzewie zakończyła się jazda kierującego audi. Z pierwszych ustaleń wynika, że przyczyną tego zdarzenia mógł być alkohol oraz nadmierna prędkość. Policjanci kolejny raz apelują o rozwagę i trzeźwość za kierownicą.
Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek na ulicy Katowickiej w Herbach. Według zgłoszenia kierujący samochodem osobowym marki Audi miał wypaść z drogi na zakręcie i uderzyć w drzewo.

Na miejsce kolizji udali się lublinieccy policjanci, którzy w rozbitym samochodzie ujawnili mężczyznę - właściciela pojazdu. Z pierwszych ustaleń stróżów prawa wynika, że kierujący audi na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Mundurowi od razu zauważyli, że 30-letni mieszkaniec gminy Kochanowice znajduje się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Na miejsce kolizji przyjechali również funkcjonariusze wydziału kryminalnego KPP Lubliniec, którzy wykonali czynności procesowe niezbędne do ustalenia szczegółowego przebiegu zdarzenia. Na szczęście w wyniku tego groźnie wyglądającego zderzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 

Policjanci kolejny raz apelują o trzeźwość za kierownicą, gdyż wciąż zdarzają się przypadki, kiedy osoby wsiadają „za kółko” pomimo spożytego wcześniej alkoholu, wykazując się skrajną nieodpowiedzialnością i lekceważeniem obowiązujących przepisów.  Niestety takie zachowanie rodzi duże zagrożenie zarówno dla nich samych, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu