Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

news

Biuro rachunkowe: co musisz wiedzieć, kiedy wybierasz to właściwe dla siebie

7 marca 2021, godz. 8:33
Udostępnij: Kopiuj link

Rozliczanie podatków, ewidencjonowanie operacji gospodarczych oraz sporządzanie deklaracji – to podstawowe usługi, jakie biura rachunkowe świadczą na rzecz przedsiębiorców. Katalog ten jednak jest znacznie szerszy, dlatego też – wybierając księgowego do prowadzenia firmowych finansów – warto dopasować ofertę do swoich potrzeb i przekazać większość obowiązków specjalistom.

Współpraca z biurem rachunkowym

Podstawą współpracy z biurem rachunkowym jest zawsze umowa, określająca wzajemne obowiązki. To w niej precyzuje się czynności, jakie biuro ma realizować na rzecz konkretnego przedsiębiorcy. Należy jednak pamiętać, że firma, decydując się na skorzystanie z usług zewnętrznego księgowego, zobowiązuje się między innymi do terminowego przekazywania dokumentów, które będą ujęte w ewidencji.

Dobrze jest więc wybrać takie biuro, które oferuje możliwość dostarczania dowodów księgowych drogą elektroniczną. To znaczne ułatwienie, z uwagi choćby na oszczędność czasu. Co więcej, usługa oferowana przez biuro rachunkowe w Katowicach, zapewnia klientom stały dostęp do elektronicznych obrazów faktur za pośrednictwem bezpiecznego systemu informatycznego.

Sprawozdania, deklaracje i rozliczenia

Jak wspomnieliśmy wcześniej, podstawowy katalog usług biura to przede wszystkim ewidencjonowanie wszystkich operacji gospodarczych, terminowe wyliczanie zobowiązań oraz sporządzanie deklaracji. Warto jednak wiedzieć, że zewnętrznej firmie możemy powierzyć znacznie więcej. Jednym z obowiązków, który chętnie przekazuje się biurom rachunkowym, jest sprawozdawczość. To nie tylko odpowiedzialne, ale przede wszystkim czasochłonne zadanie, dlatego też jego wykonanie przez księgowego jest rozwiązaniem komfortowym.

Nie można zapominać również o kwestiach kadrowo – płacowych. Naliczanie wynagrodzeń, ewidencjonowanie nieobecności czy przygotowywanie dokumentów zgłoszeniowych, rozliczeniowych oraz podatkowych to czynności, jakie warto przekazać do realizacji specjalistom zatrudnionym w biurze rachunkowym. Przedsiębiorca zyskuje wówczas pewność, że wszystkie obowiązki nakładane na niego przez przepisy będą wykonane prawidłowo i terminowo.

Katalog usług, jakie oferują biura rachunkowe, jest bardzo szeroki. Warto podejmować współpracę z firmami elastycznymi, w których przedsiębiorca może samodzielnie stworzyć pakiet rozwiązań finansowych, dopasowany do jego indywidualnych potrzeb oraz charakteru prowadzonego biznesu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu