Poznaj śląskie baśnie – nowy projekt MDK

Poznaj śląskie baśnie – nowy projekt MDK

25.11.2020 9:27
MDK Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Znasz śląskie baśnie? O Białej Damie z Koszęcina? O górniku Gwizdale? O Przemku, który na tarnogórskim rynku rozmawiał jak równy z Janem III Sobieskim? Miejski Dom Kultury we współpracy z Andrzejem Żakiem – autorem powieści dla dzieci i młodzieży, rusza z nowym projektem poświęconym opowieściom ze śląskiego regionu.  

W czwartek 26 listopada w mediach społecznościowych lublinieckiego MDK pojawi się pierwsze z cyklu słuchowisko ze śląskimi baśniami. Ich autor – Andrzej Żak – jest również twórcą wielu powieści dla dzieci i młodzieży. Jego książki ilustrował m.in. legendarny Bohdan Butenko. 

W swoim dorobku ma już zapisane historie z lublinieckiej okolicy - w 2019 roku wydał książkę „Pan Hadyna i magiczna ławeczka”.  Tym razem w swojej twórczości Andrzej Żak zgłębił świat podań, a swoimi odkryciami podzieli w nagraniach przygotowanych razem z domem kultury. 

Przez 10 tygodni słuchacze będą mogli poznać 10 różnych baśni dotyczących Tarnowskich Gór, Bytomia i oczywiście – Lublińca. Jakie głosy będzie można usłyszeć? Przekonajcie się sami. Nagrania będą się ukazywać w każdy czwartek w godzinach wieczornych na stronie Miejskiego Domu Kultury na Facebooku i w serwisie YouTube. Każda śląska baśń będzie również posiadała napisy, które w dogodny sposób pozwolą zapoznać się z treściami np. osobom niesłyszącym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu