Policyjny pościg ulicami Lublińca

Policjanci z Lublińca prowadzili pościg za samochodem osobowym marki Audi, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Grunwaldzkiej. Po zatrzymaniu okazało się, że 25-letni kierowca prowadził samochód znajdując się pod wpływem środków odurzających, które zostały również przy nim znalezione. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem obycia kary 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Prewencji lublinieckiej komendy zauważyli na ul. Grunwaldzkiej samochód osobowy marki Audi, którym, według przypuszczeń mundurowych, kierował mężczyzna bez stosownych uprawnień. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, stróże prawa dali znać kierowcy, aby się zatrzymał. Ten przyspieszył jednak i rozpoczął ucieczkę ulicami Żwirki i Wigury, 11-listopada, 74-Górnośląskim Pułkiem Piechoty, gdzie w końcu porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Ostatecznie uciekinier został zatrzymany po krótkim pościgu w okolicy lasu. Szybko wyszło na jaw, że zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany przez sąd celem odbycia wcześniej zasądzonej kary 3 lat pozbawienia wolości. Okazało się również, że 25-latek prowadził pojazd znajdując się pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo stróże prawa znaleźli w jego odzieży marihuanę. Zgodnie z procedurą od mężczyzny została pobrana krew do badań, stracił on także swoje prawo jazdy. Noc spędził w policyjnej celi, a następnie został przewieziony do zakładu karnego. Wkrótce stanie przed sądem i odpowie za popełnione przestępstwa.

Przypominamy!

Zgodnie z treścią artykułu 178b Kodeksu karnego za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

tagi: policja, policja lubliniec
2020-11-25 13:44:05 KPP Lubliniec, fot. własne

Komentarze

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz
KTOŚ 2020-11-26, 10:05:30

Miał
wyrok i był na wonosci?

  Zgłoś komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x