Fundacja Muszkieterów wsparła Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublińcu

Fundacja Muszkieterów wsparła Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublińcu

26 listopada 2020, godz. 11:48
Ewa Kawiecka
Udostępnij: Kopiuj link

Środki dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także zapas środków czystości trafiły do Środowiskowego Domu Samopomocy w Lublińcu. Niezbędne do walki z COVID-19 środki przekazała Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè. Fundacja od lat otacza opieką osoby wykluczone i potrzebujące. 

Fundacja wsparła 20 ośrodków pomocowych w Polsce. Wśród placówek znalazł się Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublińcu. Do ośrodka zostały przekazane artykuły, które pomogą pracownikom instytucji zapewnić podopiecznym godne i bezpieczne warunki życia. Są to m.in. stacja dezynfekcyjna, płyny dezynfekujące, maseczki, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, a także środki czystości, np. płyny do mycia naczyń i podłóg czy preparaty do czyszczenia sanitariatów. 

- Trwająca od kilku miesięcy pandemia wpływa na życie nas wszystkich. Jednakże są osoby, które nie tylko dotkliwiej odczuwają ją na co dzień, ale także są bardziej narażone na jej negatywne skutki. Z pewnością taką grupą są podopieczni domów opieki społecznej czy placówek dla osób wykluczonych. Wiele z tych ośrodków już wcześniej zmagało się z trudnościami natury finansowej, a w obecnej sytuacji potrzebują o wiele więcej środków, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i pracownikom. Dlatego Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarchè i Bricomarchè przychodzą im z pomocą i solidaryzują się z nimi we wspólnej walce z koronawirusem - mówi Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów. 

- Otrzymane wsparcie traktujemy jako wyraz poparcia dla naszej pracy, a także motywacjęi do dalszego działania. Dzięki hojności Fundacji możliwa jest szersza realizacja naszych celów i zamierzeń ukierunkowanych na pomoc osobom niepełnosprawnym w Środowiskowym Domu Samopomocy, z którego usług korzysta ponad 60 osób. Pomagając innym dajemy im cząstkę siebie i czynimy ich świat pełnym miłości, radości i piękna – mówi Aneta Żółtek, Prezes Stowarzyszenia Amicus
Od początku istnienia Fundacja stawia sobie za cel pomoc osobom, które doświadczają różnych form wykluczenia oraz są w trudnej sytuacji życiowej. Ważnym elementem działań fundacji jest również wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez dedykowane im programy. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu