Zatrzymani kolejni pijani kierowcy

Zatrzymani kolejni pijani kierowcy

26.11.2020 12:19
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych kierowanych za pośrednictwem środków masowego przekazu nadal zdarza się, że ktoś wsiada za kierownicę na przysłowiowym "podwójnym gazie". Tylko w ostatnim czasie lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu znajdując się pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie przepisy prawa, ale stanowi również ogromne zagrożenie na drodze.

W poniedziałek 23 listopada w Lublińcu na ulicy Klonowej w Lublińcu został zatrzymany do kontroli 42-letni obywatel Ukrainy kierujący samochodem osobowym marki Fiat. W trakcie czynności stróże prawa wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna prowadził pojazd znajdując się pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1 promil. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejne zatrzymanie nietrzeźwego kierującego miało miejsce w nocy 25 listopada na ulicy Szerokiej w Lublińcu. Patrolujący ulice miasta policjanci wydziału prewencji zatrzymali do kontroli seata, za kierownicą którego siedział 50-letni mężczyzna. I w tym przypadku badanie urządzeniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik pozytywny tj. 0,5 promila. W takiej sytuacji mieszkaniec Lublińca odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu, za co grozi grzywna w wysokości od 50 zł do 5 tys. zł lub areszt do 30 dni, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat oraz 10 punktów karnych.

Pamiętaj! 
Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu z przekroczoną normą alkoholu w organizmie, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu