Obwodnica w Herbach i Blachowni w ramach rządowego programu 100 obwodnic

Powstanie obwodnica Herb i Blachowni

27 listopada 2020, godz. 11:42
Udostępnij: Kopiuj link

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej – to główne założenia tego rządowego Programu.

W województwie śląskim powstanie pięć obwodnic. Obwodnice Blachowni i Herb w ciągu drogi krajowej nr 46, Nakła Śląskiego i Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78, powstaną w systemie „Projektuj i buduj”. Pozostałe trzy, Kroczyc, Pradeł, Szczekocin i Goleniów w ciągu drogi krajowej nr 78, w systemie tradycyjnym - „Buduj”. Przyniesie to łącznie prawie 50 km nowych dróg krajowych.

Obwodnica Blachowni i Herb w ciągu drogi krajowej nr 46 

W październiku GDDKiA ogłosiła postępowanie przetargowe na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z uzyskaniem tej decyzji. Zadanie przewidziano do realizacji w latach 2025-2028.

Podstawowym celem budowy obwodnicy miejscowości Blachownia i Herby jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez te miejscowości. W przyszłości odcinek ten będzie kluczowy z uwagi na połączenie autostrady A1 z planowaną drogą ekspresową S11. Przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, bowiem w ostatnich lata na tym odcinku dochodziło do licznych zdarzeń drogowych oraz odciąży istniejący układ komunikacyjny. Inwestycja poprawi również komfort i warunki przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na drodze krajowej nr 46 od Lublińca do Częstochowy. 

Długość obwodnicy wyniesie ok. 10,8 km.  

Komentarze

K
koch.A 28 listopada 2020, godz. 17:56
Zgłoś
Obwodnica

A co z obwodnicą Kochanowic?. Gdzie jest poseł Ziemi Lublinieckiej.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu