Serdeczne podziękowania za zaangażowanie w Świąteczną Zbiórkę Żywności!

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie w Świąteczną Zbiórkę Żywności!

1 grudnia 2020, godz. 11:57
nadesłane M.D. - MOPS Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W minionym tygodniu na terenie Lublińca w sześciu sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, będąca inicjatywą  Federacji Polskich Banków Żywności. 
Tegoroczna  Zbiórka, jak zawsze  współorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej odbyła się w trudnych, wyjątkowych warunkach - w związku ze stanem pandemii, mimo braku wolontariuszy, dzięki życzliwości i pomocy właścicieli jak i obsługi sklepów: Lidl, Kaufland, Biedronki (ul. Stalmacha, ul. Powstańców Śl., ul. Oleska) oraz Lewiatan udało się ją przeprowadzić.

Przez sześć dni do specjalnie przygotowanych i oznaczonych koszy lub wózków sklepowych udało się zebrać prawie pół tony żywności! Przeważającą ilość zgromadzonych towarów stanowiły: makarony, ryże, kasze, mąki, cukry, oleje i słodycze. Poza tym do koszy trafiały również konserwy mięsne i rybne, nabiał, przetwory warzywne i owocowe, napoje oraz kawy i herbaty. Jak co roku zebrane podczas Zbiórki produkty trafią przed Świętami Bożego Narodzenia  do osób najbardziej potrzebujących.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu pragnie podziękować właścicielom i obsłudze sklepów za  przychylność oraz zaangażowanie w zorganizowanie Świątecznej Zbiórki.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom – mieszkańcom Lublińca, którzy pomimo trudnych warunków związanych z pandemią COVID – 19 nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących wsparcia, okazując życzliwość i otwarte serce.

Galeria: Serdeczne podziękowania za zaangażowanie w Świąteczną Zbiórkę Żywności!

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu