„Prezentowe polecajki” – kupuj upominki u lokalnych rzemieślników

W poszukiwaniu podarków dla najbliższych warto zwrócić uwagę na lokalnych rzemieślników i artystów. Aby ułatwić ich odnalezienie, Miejski Dom Kultury w Lublińcu od 30 listopada uruchamia „Prezentowe polecajki”, czyli jarmark online.  Akcja będzie miała miejsce na Facebooku. 

W tym roku wiele prezentowych zakupów zrealizujemy w wersji „online”.  Rękodzielnicy, artyści przyzwyczajeni do pokazywania swoich wytworów na jarmarkach i giełdach, wobec aktualnej sytuacji, również umożliwiają opcję zrobienia zakupów bez bezpośredniego kontaktu z klientami. Swoje produkty wystawiają w internetowych sklepach lub na dedykowanych stronach, wydarzeniach. 

Jednym z takich wydarzeń, wspierających rękodzielników jest akcja „Prezentowe polecajki”, organizowana przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu i działającą w nim Galerię pod Glinianym Aniołem.  Zwykle na przełomie listopada i grudnia z ich inicjatywy odbywał się jarmark adwentowy. Ze względu na obowiązujący zakaz organizowania przez instytucje kultury imprez zachęcających do gromadzenia się ludzi, nie jest to w tym roku możliwe. 
„Nie chcemy jednak zostawiać bez wsparcia rękodzielników i artystów, stąd pomysł na przedstawienie ich oferty w naszych mediach społecznościowych. Do akcji zaprosiliśmy tych, z którymi współpracowaliśmy na ostatnich jarmarkach. Jednak do akcji może dołączyć każdy ”  – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK Lubliniec. Artyści/rękodzielnicy będą mogli przedstawić swoje propozycje prezentowe w specjalnym wydarzeniu stworzonym w mediach społecznościowych. Również kupujący – klienci, fani – będą mogli polecić ulubionych rękodzielników. 

Po prostu: kupując prezenty u artystów lokalnych, sprawiasz radość dwa razy – u rzemieślników i obdarowanych.
„Prezentowe polecajki” dostępne są na stronie na Facebooku Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu (https://www.facebook.com/mdklubliniec ) oraz Galerii pod Glinianym Aniołem (https://www.facebook.com/galerialubliniec)

tagi:
2020-12-02 13:27:20 MDK Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x