Zatrzymani w kradzionym pojeździe i z narkotykami

Zatrzymani w kradzionym pojeździe i z narkotykami

9 grudnia 2020, godz. 13:36
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci z Lublińca odzyskali skradzionego peugeota oraz zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o jego kradzież. Ponadto w odzyskanym pojeździe stróże prawa zabezpieczyli amfetaminę. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wobec dwóch z nich prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, natomiast trzeci, postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zatrzymania doszło w nocy 2 grudnia br. na drodze krajowej nr 11, której fragment stanowi obwodnicę Lublińca. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Peugeot, którym podróżowało trzech mieszkańców powiatu lublinieckiego w wieku 31,33 i 36 lat. Już na początku kontroli okazało się, że tablice rejestracyjne peugeota pochodzą z innego auta, a sam pojazd został wcześniej skradziony na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Przeprowadzone przez stróżów prawa badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że 36-latek prowadził pojazd, znajdując się pod wpływem środka odurzającego, a dodatkowo w trakcie przeszukania peugeota mundurowi zabezpieczyli woreczki z zawartością białego proszku. Tester wykazał, że w woreczkach znajduje się amfetamina. Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty. Odzyskany pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, skąd po zakończonych czynnościach powrócił do właściciela.

Wobec dwójki zatrzymanych: 36 i 31-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Natomiast zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt dla trzeciego z zatrzymanych mężczyzn. Sędzia przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o zastosowaniu wobec 31-letniego mieszkańca Lublińca środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu