Wykorzystaj wyszukiwarkę Google do rozwoju swojego biznesu

Wykorzystaj wyszukiwarkę Google do rozwoju swojego biznesu

15.12.2020 9:11
Czytanie treści strony dostępne

Trudno obecnie wyobrazić sobie lepszy sposób na promocję biznesu niż kampania marketingowa realizowana w internecie. Sieć to przydatne narzędzie zwłaszcza dla młodych firm, dopiero startujących do wyścigu z konkurencją. Dotrzeć do nowych klientów pomoże w szczególności wyszukiwarka Google, która pozwala na realizacje wielu metod promocji.

Widoczność w sieci kluczowa dla rozwoju biznesu

Jak zapewne dobrze wiecie, narzędzie Google służy do wyszukiwania konkretnych stron internetowych, na których znajdziemy potrzebne nam informacje, produkty bądź usługi. W naszym kraju właśnie ta wyszukiwarka jest używana najczęściej (według najnowszych badań jej udział w Polsce przekracza 98%). Nic w tym dziwnego, w końcu to właśnie Google jest przez większość ludzi kojarzone z możliwością szybkiego dotarcia do interesujących nas miejsc.

Warto wiec to wykorzystać do rozwoju własnego biznesu. Jeśli bowiem prowadzona przez nas strona www będzie dobrze widoczna w wyszukiwarce, istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyciągnie sporą grupę potencjalnych klientów.

Żeby jednak tak się stało, konieczne będzie przygotowanie odpowiedniej strategii marketingowej. Ta zaś powinna skupić się na następujących kwestiach:

 poprawie pozycji strony dla konkretnych słów kluczowych – mowa o frazach, które internauci wpisują w polu „szukaj” wyszukiwarki. Jeśli dotyczą one naszego asortymentu, usług lub są zgodne z tematyką strony, dobrze byłoby, aby to właśnie nasza witryna wyświetlała się na wysokich miejscach,

 pozyskiwaniu linków z innych stron – czyli odnośników z witryn o dobrym rankingu (ustalanym przez roboty indeksujące Google). Jeśli będzie ich dużo i okażą się one odpowiedniej jakości, wzrośnie ranking także naszej strony,

 marketingu treści – polega on na tworzeniu wartościowego, merytorycznego content, który pozwoli nam budować wizerunek eksperta w danej dziedzinie. Jak wiadomo, ekspertom warto zaufać.

Marketing w wyszukiwarkach internetowych – jak zacząć działać?

Powyższe działania na pierwszy rzut oka wydają się proste. Dlaczego by więc nie spróbować zrealizować ich na własną rękę? Zwłaszcza że pozwolą uzyskać doskonałe efekty, w postaci chociażby znacznie zwiększonego ruchu na stronie.

Niestety, to tylko teoria. Praktyka jest znacznie bardziej skomplikowana. Przygotowanie i prowadzenie zakrojonej na szeroką skalę strategii marketingowej wymaga czasu oraz odpowiednich narzędzi, dlatego optymalnym wyborem wydaje się zatrudnienie odpowiedniej agencji, która zrobi to wszystko za nas. Takie firmy jak AFTERWEB zajmują się właśnie poprawą pozycji stron www w wynikach wyszukiwania.

Realizowane są działania nie tylko na samej stronie (dotyczą one m.in. optymalizacji jej kodu i publikacji treści), ale też poza nią – mowa tu zwłaszcza o link buildingu oraz dystrybucji content. Połączenie tych metod umożliwia uzyskanie efektów, o jakich mówiliśmy wcześniej.

Źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu