Beethoven online - koncert w wykonaniu orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

16 grudnia o godz. 19:00 Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny zaprasza na koncert online z okazji 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena. W wykonaniu orkiestry Zespołu "Śląsk" usłyszymy Symfonię nr 3 Es-dur op. 55 „Eroica”. Transmisja z Sali Balowej pałacu w Koszęcinie.

W tym roku obchodzimy jubileusz 250. rocznicy urodzin kompozytora. Termin urodzin umiejscawiany jest przez muzykologów pomiędzy datami 15-17 grudnia. Sam kompozytor uważał, że urodził się 15 grudnia. Obecnie za najbardziej prawdopodobną datę przyjmuje się jednak 16 grudnia 1770 roku. Aby uczcić wielkiego kompozytora, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” przygotował Symfonię nr 3 Es-dur op. 55 „Eroica”. Orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpi pod batutą Zygmunta Magiery. Koncertmistrz Danuta Smyła.

Transmisja będzie dostępna na oficjalnym profilu Zespołu „Śląsk” na Facebooku oraz na kanale YouTube Zespołu. Serdecznie zapraszamy! 

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x