Pasmo sukcesów w sekcjach MDK!

Pasmo sukcesów w sekcjach MDK

15 grudnia 2020, godz. 11:55
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W ostatnich tygodniach do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu docierały informacje o sukcesach uczestników sekcji. To niezwykle budujące, że pomimo ograniczonych możliwości w działaniu, artystów w twórczości nic nie zatrzyma. Oto lista laureatów!

Potężna reprezentacja artystek-plastyczek
Uczestnicy sekcji plastycznych MDK, prowadzonych przez Marzenę Zając, dostarczają nam w grudniowe dni wiele radości. Artystki odnoszą sukcesy zarówno na poziomie lokalnym, jak i… ogólnoświatowym! 
Paulina Kuszła  przygotowała pracę na XVIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach. Na konkurs wpłynęło 1625 prac z 215 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii i Białorusi, Hong Kongu, Australii, Wielkiej Brytanii i USA. Dzieło Pauliny znalazło się wśród WYRÓŻNIONYCH prac! 
W konkursach o tematyce świątecznej artyści MDK też mają się czym pochwalić. Hanna Weisser została laureatką ogólnopolskiego konkursu na kartkę bożonarodzeniową. Spośród 180 prac nadesłanych z całego kraju, dostrzeżony i doceniony został linoryt Hani. Konkurs organizował Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. 
To nie koniec nagród! Dominika Prządka została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie „Anioły są takie…”, który zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie. Jury nie miało łatwego zadania – laureatów trzeba było wybrać spośród prawie 900 nadesłanych prac! Urokliwy anioł wykonany przez Dominikę nie pozwolił być obojętnym. Warto wspomnieć, że inna anielska praca artystyki zwyciężyła w zeszłym roku w konkursie Wojewódzkim na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową, organizowaną przez MDK. A jeśli o tym konkursie już mowa – również wśród laureatów tego wydarzenia pojawili się laureaci z MDK.  III miejsce w kategorii klasy VII-VIII zdobyła Hanna Cichocka, która tworzy w pracowni prowadzonej przez Marzenę Zając. 

 Sukces na skalę europejską! 
W dniach 5 i 6 grudnia odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Europy Online Mażoretek (I Online Majorettes European Championships). Mażoretki tworzące grupę SZAFIR MDK Lubliniec startowały w kategorii - pompon- średnia grupa - młodzież.  Dziewczyny uzyskały bardzo wysoką notę 85.5 i zdobyły... I miejsce oraz tytuł Mistrza Europy. To wspaniały sukces zarówno dla artystek, jak i instruktorki – Małgorzaty Prowdy.
Wszystkim artystom działającym w sekcjach MDK gratulujemy i… życzymy kolejnych sukcesów w 2021 roku! 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu