Urząd Miejski w Lublińcu podarował policjantom rower

Urząd Miejski w Lublińcu podarował policjantom rower

16.12.2020 12:18
KPP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu mł. insp. Dariusz Kiedrzyn z rąk Burmistrza Lublińca Edwarda Maniury odebrał nowy rower, który został zakupiony ze środków Urzędu Miasta Lublińca. To już czwarty jednoślad na wyposażeniu lubliniecki policjantów. Nowy pojazd pozwoli zwiększyć ilości patroli rowerowych na terenie miasta Lublińca i powiatu lublinieckiego w nadchodzącym sezonie rowerowym.

W lublinieckiej komendzie odbyło się dziś przekazanie kolejnego roweru, który niebawem będzie wykorzystywany przez lublinieckich stróżów prawa w codziennej służbie. Nowy rower został zakupiony w całości ze środków przekazanych przez Urząd Miasta Lublińca. Od końca lipca 2020 roku na drogach i ścieżkach rowerowych powiatu lublinieckiego można spotkać policyjne patrole rowerowe. Mundurowi na jednośladach patrolują ulice, osiedla, skwery i parki na terenie Lublińca, Herb i Koszęcina zwracając również uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez pieszych jak i właścicieli jednośladów, a także weryfikują zgłoszenia naniesione przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki dużej mobilności stróże prawa na jednośladach z łatwością docierają w te miejsce, w które dojazd radiowozem jest utrudniony. Mundurowi na rowerach najczęściej interweniują w przypadkach zakłócania porządku, spożywania alkoholu w miejscach publicznych i niszczenia mienia. Ich obecność skutecznie powstrzymuje wandali czy osoby przesiadujące w parkach z butelką alkoholu. Lublinieccy policjanci rowerową służbę pełnią do późnej jesieni. Wiosną, wraz ze wzrostem temperatur na dworze, ponownie zobaczymy ich na ulicach powiatu lublinieckiego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu