Oświadczenie w sprawie funkcjonowania XI i XII Oddziału Rehabilitacji w Kochcicach

Oświadczenie w sprawie funkcjonowania XI i XII Oddziału Rehabilitacji w Kochcicach

21 grudnia 2020, godz. 11:13
nadesłane
Udostępnij: Kopiuj link

Publikujemy przesłaną na naszą skrzynkę elektroniczną wspólne oświadczenie Posła na Sejm RP Andrzeja Gawrona oraz Marszałka Województwa Śląskiego Pana Jakuba Chełstowskiego w sprawie dalszego funkcjonowania  Szpitala Rehabilitacyjnego w Kochcicach, wchodzącego w skład  Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich

Oświadczenie w sprawie funkcjonowania 
XI i XII Oddziału Rehabilitacji w Kochcicach

Pragniemy przekazać informację, że Szpital Rehabilitacyjny w Kochcicach, wchodzący w skład  Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich będzie kontynuował swoją działalność po 31.12.2020r. Prowadzona będzie zarówno rehabilitacja poszpitalna jak i poradnia rehabilitacyjna w całym dotychczasowym zakresie. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy wypracowano niezbędne zmiany organizacyjne mające na celu poprawę wyniku ekonomicznego placówki jak i podniesienie standardów świadczonych usług medycznych. Podjęta decyzja jest szansą daną placówce, tak by w przeciągu pół roku wdrożyć niezbędne procesy naprawcze, które przyniosą wymierne rezultaty. 

Zarząd Województwa Ślaskiego wziął pod uwagę szeroki zakres argumentów strony społecznej, stanowisko samorządowców i pracowników ośrodka oraz liczne opinie pacjentów korzystających z rehabilitacji w Kochcickim Pałacu. Jednoznaczne było również stanowisko Posła Ziemi Lublinieckiej Andrzeja Gawrona, w przedmiocie utrzymania funkcjonowania placówki, przekazywane Zarządowi podczas kilku spotkań roboczych. Od samego początku „Sanatorium” w Kochcicach było ważnym punktem troski Zarządu Województwa. To po wizycie w ośrodku dnia 25.02.2019r, na zaproszenie Posła, Pan Marszałek Jakub Chełstowski w trybie pilnym przeznaczył  400 tysięcy złotych na zakup nowej windy i częściowy remont dachu. Decyzja ta była niezbędna dla zapewnienia możliwości dalszych przyjęć pacjentów poszpitalnych. 

Utrzymanie rehabilitacji w Kochcicach jest ważne z punktu widzenia komplementarności świadczenia usług medycznych na terenie Województwa Śląskiego, a dobra opinia wśród pacjentów, jaką cieszą się Kochcice, jest dodatkowym argumentem aby skutecznie zabiegać o tę placówkę i podnosić standardy jej funkcjonowania. Dlatego wspólnie deklarujemy podejmowanie dalszych działań na rzecz XI i XII Oddziałów Rehabilitacji, aby zrealizować wyznaczone cele: ekonomicznej racjonalizacji funkcjonowania i podnoszenia standardów usług medycznych. 

Jakub Chełstowski
Marszałek Województwa Śląskiego

Andrzej Gawron
Poseł Ziemi Lublinieckiej

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu