Oświadczenie w sprawie funkcjonowania XI i XII Oddziału Rehabilitacji w Kochcicach

Publikujemy przesłaną na naszą skrzynkę elektroniczną wspólne oświadczenie Posła na Sejm RP Andrzeja Gawrona oraz Marszałka Województwa Śląskiego Pana Jakuba Chełstowskiego w sprawie dalszego funkcjonowania  Szpitala Rehabilitacyjnego w Kochcicach, wchodzącego w skład  Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich

Oświadczenie w sprawie funkcjonowania 
XI i XII Oddziału Rehabilitacji w Kochcicach

Pragniemy przekazać informację, że Szpital Rehabilitacyjny w Kochcicach, wchodzący w skład  Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich będzie kontynuował swoją działalność po 31.12.2020r. Prowadzona będzie zarówno rehabilitacja poszpitalna jak i poradnia rehabilitacyjna w całym dotychczasowym zakresie. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy wypracowano niezbędne zmiany organizacyjne mające na celu poprawę wyniku ekonomicznego placówki jak i podniesienie standardów świadczonych usług medycznych. Podjęta decyzja jest szansą daną placówce, tak by w przeciągu pół roku wdrożyć niezbędne procesy naprawcze, które przyniosą wymierne rezultaty. 

Zarząd Województwa Ślaskiego wziął pod uwagę szeroki zakres argumentów strony społecznej, stanowisko samorządowców i pracowników ośrodka oraz liczne opinie pacjentów korzystających z rehabilitacji w Kochcickim Pałacu. Jednoznaczne było również stanowisko Posła Ziemi Lublinieckiej Andrzeja Gawrona, w przedmiocie utrzymania funkcjonowania placówki, przekazywane Zarządowi podczas kilku spotkań roboczych. Od samego początku „Sanatorium” w Kochcicach było ważnym punktem troski Zarządu Województwa. To po wizycie w ośrodku dnia 25.02.2019r, na zaproszenie Posła, Pan Marszałek Jakub Chełstowski w trybie pilnym przeznaczył  400 tysięcy złotych na zakup nowej windy i częściowy remont dachu. Decyzja ta była niezbędna dla zapewnienia możliwości dalszych przyjęć pacjentów poszpitalnych. 

Utrzymanie rehabilitacji w Kochcicach jest ważne z punktu widzenia komplementarności świadczenia usług medycznych na terenie Województwa Śląskiego, a dobra opinia wśród pacjentów, jaką cieszą się Kochcice, jest dodatkowym argumentem aby skutecznie zabiegać o tę placówkę i podnosić standardy jej funkcjonowania. Dlatego wspólnie deklarujemy podejmowanie dalszych działań na rzecz XI i XII Oddziałów Rehabilitacji, aby zrealizować wyznaczone cele: ekonomicznej racjonalizacji funkcjonowania i podnoszenia standardów usług medycznych. 

Jakub Chełstowski
Marszałek Województwa Śląskiego

Andrzej Gawron
Poseł Ziemi Lublinieckiej

tagi: kochcice
2020-12-21 11:13:44 nadesłane

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x