Zegarek smartwatch dla dzieci - jaki wybrać?

22.12.2020 12:49
Czytanie treści strony dostępne

Jakie są podstawowe parametry zegarków typu smartwatch dla dzieci, którymi warto kierować się przy wyborze takiego gadżetu dla swojej pociechy? Czy liczy się wygląd urządzenia, czy może trzeba skupić się wyłącznie na jego funkcjach? Właściwie obie kwestie są bardzo ważne.

Lokalizacja w różnych trybach
Jedną z najważniejszych zalet smartwatchów dla dzieci jest to, że za ich pośrednictwem rodzice mogą realizować zadania z zakresu kontroli rodzicielskiej. Mogą zawsze zobaczyć, gdzie znajduje się ich dziecko, dzięki zamontowaniu w sprzęcie lokalizatora. Zdecydowana większość tego typu urządzeń, które są dostępne na polskim rynku ma taką funkcję.

Polega ona na wykorzystaniu sygnału GPS do lokalizowania dziecka w przestrzeni. Sygnał z satelity okołoziemskiej dociera do urządzenia, a w aplikacji do obsługi smartwatcha u rodzica pojawia się w miarę dokładne wskazanie z aktualnymi współrzędnymi miejsca, w którym jest dziecko. GPS potrafi z dokładnością do 1 metra zlokalizować pociechę. Problem jednak może pojawić się, gdy rodzic będzie chciał znaleźć dziecko, które będzie się znajdowało w jakimś budynku. Warto wtedy wybrać dla dziecka smartwatch, który poza lokalizacją po sygnale GPS, będzie do tego samego celu wykorzystywać sygnał operatorów telefonii komórkowej lub sygnał Wi-Fi. Dzięki temu zawsze i wszędzie będzie można zlokalizować dziecko.
Dodatkową funkcją z tym związaną jest możliwość ustanowienia w aplikacji tzw. stref bezpiecznych, w których powinno przebywać dziecko w dowolnych godzinach, np. szkoły, placu przed domem, boiska czy podwórka. Jeśli użytkownik ze smartwatchem na nadgarstku przekroczy strefę, od razu alert o takim wydarzeniu pojawi się w aplikacji rodzica. 

Smartwatch jak telefon
Zarówno dla dziecka, które ma nosić i używać smartwatch, jak i dla rodzica, cenną jego funkcjonalnością będzie możliwość korzystania z niego jak z telefonu komórkowego. Trzeba sprawdzić tylko przed zakupem, czy smartwatch jest już wyposażony w kartę SIM pozwalającą na wykonywanie połączeń głosowych, czy też trzeba ją dokupić oddzielnie. Wraz z kartą SIM sprzedawany jest na przykład smartwatch dla dzieci od Calmean np. https://www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch.

Rodzic może skonfigurować takie urządzenie tak, by dziecko mogło dzwonić tylko na wcześniej dodane numery, a i ich użytkownicy będą mogli dodzwonić się do młodego użytkownika. Likwidowany jest problem nieznajomych dzwoniących do dziecka. Sprawdź, jaki kupić smartwatch dla chłopca - https://www.calmean.com/blog/jaki-smartwatch-dla-chlopca/. 

Dodatkowe funkcje
Warto sprawdzić przed wyborem zegarka smartwatch dla dzieci, jakie ma on dodatkowe funkcje. Do najbardziej istotnych zalicza się nasłuch w otoczeniu dziecka, który pozwoli dyskretnie sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Dla zwiększenia bezpieczeństwa dziecka warto też wybrać model smartwatcha, który ma przycisk SOS pozwalający na natychmiastowe wezwanie pomocy przez dziecko. Przycisk ten zwykle uruchamia alerty SMS, notyfikacje i połączenia telefoniczne do opiekunów dziecka.

Wygląd i wytrzymałość urządzenia
Warto wybrać smartwatch, który spodoba się dziecku i który będzie ono chciało chętnie nosić. Kolorowe smartwatche, kierowane do najmłodszych, powinny być wytrzymałe i mieć wysoką odporność na zalanie. Jeśli dodatkowo mają krokomierz, stoper, czy pomiar temperatury i latarkę, zwiększa się ich atrakcyjność w oczach dzieci, a więc i rodziców. Więcej o takich rozwiązaniach dowiesz się tutaj: www.calmean.com/.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu