Koncert „7 życzeń” - świąteczne połączenie z MDK Lubliniec

Koncert 7 życzeń - świąteczne połączenie z MDK Lubliniec

29 grudnia 2020, godz. 9:35
MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

25 grudnia o godzinie 17.00 odbyła się premiera pierwszej takiej produkcji w historii Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Koncert świąteczny „7 życzeń” powstawał od połowy listopada , a w jego przygotowanie zaangażowali się m.in. wokaliści MDK, instruktorzy. Jego pierwsza emisja odbyła się w przestrzeni on-line. 

Prace nad koncertem rozpoczęły się już w listopadzie. Wówczas zaczęły się próby wokalne prowadzone zdalnie przez instruktorki – Karolinę Wieczorek oraz Katarzynę Sucharę. Nagrania dźwiękowe, mix przeprowadził Artur Tekieli. 

- Koncert „7 życzeń” powstał z chęci połączenia się z naszymi widzami w świątecznym czasie. W taki nowy sposób chcemy przekazać życzenia i zachęcić do wspólnego śpiewania – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Po etapie „dźwiękowym” przyszedł czas na realizację nagrań wideo. Tutaj swoje reżyserskie umiejętności wykazali pracownicy MDK: Ewa Chrobok, Dorota Swat oraz Grzegorz Nowak. Na ponad miesiąc scena w MDK zmieniła się po prostu w studio filmowe. Każdy z wokalistów MDK mógł spróbować pracy na planie teledysku, a tym samym poszerzyć swoje kompetencje związane z pracą z kamerą.  Jedna z instruktorek – Karolina Wieczorek – podkreślała bardzo zaangażowanie młodych artystów w koncert. -Ujęło mnie ich zaangażowanie i profesjonalne podejście w trakcie sesji nagraniowych . Zdecydowanie najwięcej frajdy było podczas nagrywania teledysków, komponowania strojów, makijażu, czyli cały back stage! – relacjonowała. 

Przysłowiowe „5 minut” przed kamerą mieli również pracownicy MDK, którzy pomiędzy piosenkami składali oglądającym życzenia. Dla większości był to debiut! W tym gronie znalazła się również Ewa Chrobok, która koordynowała cały koncertowy projekt.  - Najfajniejsze były kulisy naszej pracy – making off. Jak to się dzieje, że sanki suną po scenie? Jak się robi slider z koca? Jak samodzielnie zrobić softbox? To pozostanie naszą tajemnicą – mówiła o realizacji koncertu Ewa. 
Według danych z serwisu Facebook i YouTube do – 28 grudnia – koncert został wyświetlony w sumie ponad… 6200 razy! 

W koncercie świątecznym „7 życzeń” wystąpili wokaliści: Wiktoria Cieluch, Emilia Czech, Anna Dyla, Błażej Gruchalski, Krystian Stańczykiewicz, Lena Stawecka, Adrianna Tofilska, Hanna Polewczyk, Hanna Kampa, Dominika Paruzel, Zofia Prauzner-Bechcicka, Michalina Orzełek, Wiktoria Cieluch, Kamil Jaskulski, Olga Kanclerz, Oliwia Kurzacz, Julia Balinowska, Estera Stroceń, instruktorki: Karolina Wieczorek oraz Katarzyna Suchara oraz pracownicy MDK: Agata Woźniak-Rybka, Bożena Dymek, Karolina Groblińska, Karina Gatner, Monika Klimza-Gryc, Aleksandra Wipler, Ewa Chrobok. Przy produkcji współpracowali również: Anna Parkitna, Paulina Pielarz, Mariusz Klama. 

Szczególne podziękowania za wsparcie organizatorzy kierują w stronę Jana Mańki – Prezesa Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca „Halka”, Łukasza Kędzi – ModusSound oraz rodziców występujących dzieci. 
Koncert jest dostępny na platformie YouTube oraz na Facebooku Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu