Programy pomocowe

4 stycznia 2021, godz. 12:44
nadesłane MOPS Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem z siedzibą w Częstochowie pozyskało dotację Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na realizację wyżej wymienionych programów na terenie m. in. powiatu lublinieckiego. Ich głównymi adresatami są dzieci do 16. roku życia  i ich opiekunowie.

W ramach pierwszego programu na wsparcie mogą liczyć najmłodsi, ponieważ głównym celem programu „Asystent” jest rozpowszechnienie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, które wymagają stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz stałego współudziału opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji. W ramach programu można skorzystać z 60 godzin wsparcia w miesiącu, w przypadku, gdy rodzic nie pobiera świadczenia pielęgnacyjnego (ze świadczeniem wsparcie wynosi 30 godzin).

Z kolei drugi z programów skierowany jest do członków rodzin lub opiekunów, którzy wymagają wsparcia w postaci doraźnej przerwy w sprawowaniu opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym. Opieka wytchnieniowa ma więc odciążyć te osoby podczas wykonywania codziennych obowiązkach bądź zapewnić im czasowe zastępstwo. Program pozwala także na uzyskanie wsparcia w postaci specjalistycznego poradnictwa psychologicznego lub terapeutycznego oraz pomocy w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom  z Autyzmem  - Gabriela Dorożyńska 531-037-806, gabriela.spoza@wp.pl. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu