news

Czym właściwie jest masaż tajski?

12 marca 2021, godz. 6:42
Udostępnij: Kopiuj link

Mało kto z nas wie, że masaż tajski można porównać do połączenia pasywnej jogi z fizjoterapią – łączy w sobie elementy jogi, akupresury i refleksologii. Tak wiele elementów pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną, emocjonalną, a nawet intelektualną!

Czym właściwie jest masaż tajski?

Masaż tajski, to jeden z typów masażu głębokiego, polegającego na uciskaniu różnych punktów na ciele – tzw. meridiany. Masażysta do masowania używa praktycznie całego swojego ciała – dłoni, palców, łokci, przedramion, stóp oraz kolan - mówi masażysta z Magii dla Ciała Holistic Day Spa oferującego masaż tajski we Wrocławiu. Zaś osoba masowana w trakcie masażu przyjmuje różne pozycje – często używane właśnie podczas treningu jogi – układana jest na plecach, na brzuchu, na boku oraz w pozycji siedzącej. Masaż tajski może trwać od kilkudziesięciu minut, nawet do dwóch godzin!

Dlaczego warto?

Żyjemy w ciągłym biegu i często towarzyszy nam stres, co za tym idzie permanentne zmęczenie, bóle głowy (migreny), problemy z przemianą materii oraz wszelkie zwyrodnienia kręgosłupa przez wielogodzinne siedzenie przed komputerem. Masaż tajski bez wątpienia rozluźni i rozciągnie nasze mięśnie, pozytywnie wpłynie na zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz zwiększy zakres ruchomości w stawach – zregeneruje. Dzięki systematycznemu korzystaniu z masażu tajskiego możemy polepszyć postawę ciała, a nasze ruchy staną się płynniejsze. Bez wątpienia zredukujemy stres i poprawimy sobie samopoczucie!

Masaż Tajski – dla kogo?

Masaż tajski polecany jest praktycznie dla każdego, z wyłączeniem pewnych dolegliwości, które mogą nam towarzyszyć w danym momencie:

  • ciąża
  • miesiączka
  • osteoporoza
  • złamania, zwichnięcia stawów
  • gorączka, stany zapalne, infekcje

Z masażu tajskiego szczególnie powinny korzystać osoby, który są mało aktywne ruchowo, dużo siedzą, a ich ruchowość w stawach jest ograniczona. Jeśli sama nie lubisz się rozciągać, poddać treningowi typu joga, a z kolei tradycyjne techniki i klasyczny dotyk to dla Ciebie za mało, tego typu masaż będzie idealny dla Twojego ciała i umysłu.

Zastanów się nad tym, czy podczas swojego życia zawodowego nie obciążasz w znacznym stopniu tylko jednej część ciała, kiedy tak jest, to masaż tajski jest zdecydowanie dla Ciebie! Zalecany jest pracownikom biurowym, kierowcom, handlowcom czy pracownikom produkcyjnym. Tym, którzy przez długie godziny pracują w pozycji siedzącej, a jednocześnie pracownikom fizycznym –  na pewno jako forma masażu relaksacyjnego. Warto zaznaczyć, że masaż tajski często zalecany jest osobom cierpiącym na depresję, będącym w długotrwałym stresie. Tym, którym wydaje się, że są chronicznie zmęczeni i narzekają na brak energii.

Nasze ciało podlega nieustannym napięciom, dajmy mu trochę wytchnienia i czasu dla siebie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu