news

Wzrost ilości płatności bezgotówkowych w dobie pandemii

19 marca 2021, godz. 9:00
Udostępnij: Kopiuj link

Pandemia koronawirusa bez wątpienia przyczyniła się do wzrostu ilości płatności bezgotówkowych. Polacy coraz chętne używają karty i innych urządzeń, które pozwalają na transakcje bez użycia gotówki. Wiąże się to nie tylko z szybkością i wygodą, ale również ze zmniejszeniem ryzyka zakażania się wirusem. 

Dlaczego płatności bezgotówkowe cieszą się popularnością w czasie pandemii?
Covid-19 wprowadził wiele zmian w rożnych aspektach życia, w tym w płatnościach bezgotówkowych. Zgodnie z badaniami przeprowadzonych przez australijską jednostkę naukową CSIRO, wirus utrzymuje się na banknotach nawet do 28 dni! Jeżeli płacisz za pomocą banknotów oraz monet, możesz zarazić się Covid-19. 
Dzieje się tak, ponieważ drobnoustroje mogą bytować na różnych przedmiotach, w tym na banknotach oraz monetach, które przechodzą przez ręce wielu osób, a tym samym zwiększają ryzyko zachorowania. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia zachęcają obywateli do opłacania towarów i usług bezgotówkowo. 

Sama transakcja jest dokonywania szybciej, ponieważ kasjer nie musi wydawać reszty. A jak wiadomo im dłuższy czas przebywania w zamkniętych i zatłoczonych miejscach, tym ryzyko zarażenia się Covid-19 wzrasta.

Wzrost płatności bezgotówkowych w dobie pandemii
Wzrost płatności bezgotówkowych dotyczy nie tylko dużych marketów, ale również mniejszych sklepów. W związku z tym mali i średni przedsiębiorcy musieli dostosować się do wymagań swoich klientów i wprowadzić możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych.

Potrzebny jest do tego terminal płatniczy, który można wybrać przykładowo na stronie https://wybierzterminal.pl/terminale/. Urządzenia te są  wyposażone w innowacyjne rozwiązania, aby zmniejszyć czas transakcji do minimum. 

Ponadto, są one stworzone z myślą o placówkach, które mają, jak i nie mają stałego połączenia internetowego. Co więcej, aby ułatwić transakcje bez użycia gotówki, zwiększono limit transakcji bez wpisywania kodu PIN z 50 do 100 złotych.
„Polska bezgotówkowa” w trakcie pandemii
Nie ma najmniejszej wątpliwości, ze pandemia wpłynęła na zwiększone zainteresowanie instalowaniem terminali przez właścicieli firm, którzy do tej pory stawiali na opłacanie towarów i usług tradycyjną gotówką. 
Wielu z nich skorzystało z akcji „Polska bezgotówkowa”, która powstała jeszcze przed pandemią koronawirusa. Skupia się na popularyzacji płatności bezgotówkowych. W ramach akcji przedsiębiorcy, którzy nie posiadali do tej pory terminala, mogą go odebrać za darmo i bez opłat przez okres 12 miesięcy. A wybór jest naprawdę ogromny. 

Popularnością cieszą się niewielkich rozmiarów urządzenia, które są łatwe w obsłudze np. https://www.paytel.pl/pl/nasza-oferta/oferta-terminali/marki-terminali/ingenico/ict220. Natomiast w czasie pandemii, akcja ma na celu prowadzić działania, które utrwalą nowoczesne zwyczaje płatnicze. Efektem podjętych działań ma być przede wszystkim zwiększenie zaufania społeczeństwa o płatności bezgotówkowych, biorąc pod uwagę ich bezpieczeństwo, co w efekcie przyniesie więcej zwolenników transakcji bez użycia gotówki.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu