news

Jakie krzesło biurowe wybrać?

17 stycznia 2021, godz. 8:02
Udostępnij: Kopiuj link

Dla każdej osoby pracującej przy komputerze i spędzającej przy nim dużo czasu, wybór krzesła biurowego to nie tylko kwestia wygody i komfortu, ale też po prostu zdrowia. Kuszącym może wydawać się wybranie najtańszego modelu w imię zasady "po co przepłacać", jednak wybór droższego i spełniającego bardziej rygorystyczne standardy jakościowe krzesła może uratować nas przed bardzo dolegliwymi problemami z kręgosłupem - których możesz nie odczuwać teraz, a które ujawnią się za 10,20 lub 30 lat. Warto też pamiętać, że wygodne i komfortowe krzesło to po prostu większa wydajność pracy.

Kilka podstawowych informacji
Wysokiej jakości krzesło biurowe dostosowuje się do ruchów użytkownika, zapobiega urazom i dba o zdrowie naszego kręgosłupa. Zastanawiając się, jakie krzesło biurowe wybrać, kluczową jest odpowiedź na pytanie, jak dużo czasu w ciągu dnia spędzasz przed komputerem. Jeśli poniżej 4 godzin, wtedy zwykle wystarczy prostszy model krzesła. Przy 8 godzinach ergonomiczne cechy i walory krzesła stają się już bardzo ważne. Przy 12 godzinach i więcej powinieneś wybrać krzesło z najwyższej półki, nie decydując się na żadne kompromisy.

Kluczowe funkcje ergonomiczne
Podstawową cechą krzesła o wysokich walorach ergonomicznych jest jego umiejętność dopasowania się do naszej wagi, wzrostu i proporcji ciała. Szukając odpowiedzi na pytanie, jakie krzesło biurowe wybrać, rozważ następujące cechy:

  1. regulowana wysokość siedziska
  2. regulowana wysokość oparcia
  3. regulowana głębokość siedziska
  4. regulowany kąt siedzenia

Kolejną ważną cechą dobrego krzesła biurowego, jest jego umiejętność podążania za ruchami naszego ciała. Bowiem siedząc przed komputerem, nie zachowujemy jednej pozycji nieustannie przez cały czas pracy. Nasze ciało układa się na różne sposoby, często zmieniając swoją pozycję, co jest naturalne, a krzesło powinno być do tych naturalnych ruchów dostosowane. Za cechę tą odpowiada mechanizm łączący siedzisko z oparciem. Wyróżniamy następujące mechanizmy:

  1. stale podparcie: oparcie podążające za górnymi ruchami ciała, gdy siedzisko pozostaje nieruchome.
  2. mechanizm kołysania: Kąt między siedziskiem i oparciem podczas bujania zostaje zachowany.
  3. mechanizm synchroniczny: zapewnia synchroniczny ruch między siedziskiem a oparciem, ułatwiając znalezienie odpowiedniej pozycji ciała.
  4. mechanizm multisynchroniczny: mechanizm podobny do synchronicznego, lecz z możliwością zablokowania siedziska lub oparcia.

Gdzie kupić dobrej jakości krzesło biurowe?
Równie ważnym pytaniem, co "jakie krzesło biurowe wybrać?", jest "w jakim sklepie dokonać zakupu?", Ponieważ dobry i sprawdzony sklep to gwarancja wysokiej jakości produktów. Ze swojej strony możemy polecić AJ produkty, który do tej pory nigdy nas nie zawiódł.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu