Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie lublinieckim

Kinkiet klasyczny czy nowoczesny? Jak wybrać oświetlenie do łazienki?

3 kwietnia 2021, godz. 13:47
Udostępnij: Kopiuj link

Pomimo że kinkiety łazienkowe wyglądają podobnie do tych montowanych w sypialni lub przedpokoju, różnią się pewnymi szczegółami. Oprócz tego, że powinny być funkcjonalne, muszą wyróżniać się również odpornością na wilgoć, zapewniać odpowiedni poziom doświetlenia i wpasowywać się w aranżację pomieszczenia. Jest w czym wybierać: kinkiet łazienkowy klasyczny będzie idealny do pomieszczeń tradycyjnych czy rustykalnych, nowoczesny zaś skomponuje się z minimalizmem albo wnętrzem loftowym. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

1. Funkcjonalność czy wygląd?
2. Kierunek świecenia
3. Źródło światła

Wybierając kinkiety, już na wstępie trzeba zastanowić się, czy będą pełniły istotną rolę w oświetleniu łazienki, czy raczej zamierzamy traktować je wspomagająco.

Funkcjonalność czy wygląd?
Podobnie jak kinkiety klasyczne do salonu, także i te łazienkowe mogą pełnić w pomieszczeniu dwie funkcje: albo typowo użytkową, albo dekoracyjną. Decyzja o prymacie jednej z nich przełoży się na dalsze postępowanie. Wybór jest naprawdę szeroki, wystarczy spojrzeć na opcje dostępne tutaj: https://abanet.pl/340-kinkiety-klasyczne. Kinkiet łazienkowy klasyczny to nieocenione wsparcie przy wykonywaniu makijażu czy pielęgnowaniu zarostu. Jeśli jednak wybierzesz lampę o niewielkiej mocy, będzie ona doświetlała wnętrze w ograniczonym stopniu. Sprawdzi się więc przede wszystkim w budowaniu nastroju. Może być także wykorzystywana jako oświetlenie nocne.

Kierunek świecenia
Niektóre lampy skierowane są do góry, inne w dół, a jeszcze inne na boki. Z reguły kinkiet łazienkowy klasyczny jest nieruchomy, ale nowoczesne modele mogą już zapewniać regulację. Ustawienie do góry co prawda nie oślepia, trudno jednak myśleć wówczas o dokładnym wyeksponowaniu wszystkich detali przy lustrze. Nawet przy silnym świetle efekt może być bardzo różny. Nieco lepiej jest w przypadku skierowania lamp na boki, ale w zasadzie najlepszy efekt daje kinkiet klasyczny skierowany w dół. Najlepiej sprawdzą się wówczas mleczne żarówki - rozproszone światło nie razi oczu.

Źródło światła
Chodzi przede wszystkim o jego typ. Popularne w ostatnim czasie są oszczędne kinkiety ledowe, warto jedna pamiętać, że przy zintegrowanych źródłach światła jego wymiana może być kosztowna lub nawet niemożliwa. Znacznie łatwiej jest przy rozwiązaniach klasycznych. Znaczenie ma także barwa: zimna biel jest mało naturalna i może przeszkadzać w wykonywaniu makijażu. Z kolei zbyt ciepła barwa maskuje niedoskonałości, co także utrudnia zabiegi pielęgnacyjne.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu