Dachowanie samochodu na obwodnicy Lublińca

Dachowanie samochodu na obwodnicy Lublińca

19 stycznia 2021, godz. 13:15
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Występujące w ostatnich dniach intensywne opady śniegu i duże spadki temperatury skutecznie utrudniają życie kierowcom. Tylko w ubiegły weekend na drogach powiatu lublinieckiego odnotowano 7 kolizji drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę do wszystkich uczestników ruchu.

W poniedziałek rano na obwodnicy Lublińca doszło do groźniej wyglądającej kolizji. Około godziny 7.30 na łuku drogi w okolicy zjazdu do miejscowości Kochcice kierujący samochodem osobowym marki Opel nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, zjechał na pobocze i dachował. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny. W tym czasie ruch odbywał się wahadłowo. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierujący oplem mieszkaniec gminy Kochanowice został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w trudnych, zimowych warunkach. Kierujący muszą zdawać sobie sprawę, że w okresie zimowym warunki na drodze szybko ulegają zmianie. Intensywne opady atmosferyczne często powodują, że na większości dróg jest ślisko, a dodatkowe niebezpieczeństwo stanowi także błoto pośniegowe zalegające na jezdni. W takich warunkach droga hamowania znacznie się wydłuża co zwiększa ryzyko kolizji czy wypadku. Nie mamy wpływu na pogodę, jednakże zachowanie zdrowego rozsądku podczas jazdy oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów w znacznym stopniu zwiększają szanse, że bezpiecznie dojedziemy do celu.

Galeria: Dachowanie samochodu na obwodnicy Lublińca

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu