news

Drukarki wielofunkcyjne - jak wybrać najlepszy model?

16 kwietnia 2021, godz. 11:56
Udostępnij: Kopiuj link

Drukarki wielofunkcyjne to bardzo pożądany element nie tylko w biurze, ale również w domu. Wybór takiego urządzenia może okazać się sporym wyzwaniem, gdyż należy zwrócić uwagę na wiele istotnych parametrów. Poniżej przedstawimy najważniejsze cechy drukarek wielofunkcyjnych, na które należy zwracać uwagę podczas zakupu.

Rodzaje drukarek wielofunkcyjnych
Zacznijmy od tego, jakie rodzaje drukarek wyróżniamy na rynku. Są to:
    • Drukarki atramentowe wielofunkcyjne
    • Drukarki laserowe wielofunkcyjne
    • Drukarki laserowe kolorowe
    • Drukarki laserowe monochromatyczne 

Drukarki wielofunkcyjne – na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?
Wybierając sprzęt do pracy lub domu, najłatwiej podjąć jest decyzję, sugerując się osobistymi potrzebami i wymaganiami. Spośród ważnych czynników, na które normalnie podczas zakupu moglibyśmy nie zwrócić uwagi, wymieniamy format papieru. W niektórych przypadkach standardowy format A4 może nie wystarczyć, potrzebne w takim przypadku mogą być drukarki wielofunkcyjne atramentowe A3. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Gabaryty sprzętu
Wielkość sprzętu jest niezwykle ważnym parametrem, który definiuje, na jaką drukarkę wielofunkcyjną możemy sobie pozwolić. Nie każda firma czy dom dysponuje dużą ilością miejsca, aby zakupić duży kombajn multimedialny. Na szczęście producenci pomyśleli o fanach mniejszych rozwiązań. Stworzyli kompaktowe drukarki ze skanerami, które cechują się drukiem wysokiej jakości. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca.

Łączność z drukarką
Nie bez znaczenia jest sposób łączenia się z drukarką. Drukarki wielofunkcyjne atramentowe z WiFi są obecnie standardem, tak samo jak ich laserowe odpowiedniki. Podstawowym sposobem połączenia między drukarką a drugim urządzeniem pozostaje jednak wciąż USB, jednak powoli odchodzi ono w zapomnienie. Spośród innych opcji łączności wyróżniamy również Ethernet oraz aplikacje typu SMART.

Maksymalne obciążenie, liczba arkuszy
Kolejnymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę, są maksymalne obciążenie, które może wynosić nawet 1000 stron w miesiącu, oraz liczba arkuszy, którą można pomieścić w urządzeniu. Waha się ona zazwyczaj między 120 a 150.

Drukarki wielofunkcyjne atramentowe - jaka szybkość druku? 
Gdy zamierzamy bardzo intensywnie korzystać z urządzenia, niezwykle ważna jest szybkość druku. Najszybsze są urządzenia laserowe. Jednak cechują się zwykle wyższą ceną. Drukarki wielofunkcyjne atramentowe pozwalają na optymalną szybkość druku, jednak podczas gdy zawiera ono elementy graficzne, szybkość znacznie maleje.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu