Ważna informacja dla uczestników Programu Słoneczny Lubliniec

Możliwe zmiany w rodzaju paneli dla uczestników Programu Słoneczny Lubliniec

1 lutego 2021, godz. 9:50
Udostępnij: Kopiuj link

W piątek minął termin składania ofert na wykonanie instalacji w ramach Programu Słoneczny Lubliniec. Po pierwotnej publikacji ogłoszenia nastąpiły ważne zmiany w treści dotyczące paneli fotowoltaicznych.

Władze miejskie podczas spotkań z mieszkańcami Lublińca, którzy byli zainteresowani wzięciem udziału w Programie Słoneczny Lubliniec informowali, że podczas tego projektu będą używane panele polikrystaliczne przy instalacjach fotowoltaicznych. Taki zapis pojawił się również z ogłoszonym przetargu:

"Panele polikrystaliczne wyposażone w technologię No-Frost - autonomiczny system do usuwania pokrywy śnieżnej z powierzchni modułów fotowoltaicznych, co zagwarantuje większe uzyski z instalacji także w okresie zimowym."

Przed zakończeniem terminu składania ofert nastąpowały korekty powyższej specyfikacji. Początkowo system "No-Frost" zmieniono na "system samoczynnego usuwania pokrywy śnieżnej z powierzchni modułów fotowoltaicznych" ze względu, że taki system posiada tylko jeden producent paneli. Kilka dni przed terminem zakończenia przetargu wykreślono całkowicie zapis "Panele polikrystaliczne wyposażone w technologię No-Frost - autonomiczny system do usuwania pokrywy śnieżnej z powierzchni modułów fotowoltaicznych, co zagwarantuje większe uzyski z instalacji także w okresie zimowym.". Oznacza to, że oferenci mogą oferować zarówno panele polikrystaliczne jak i monokrystaliczne.

Jaki rodzaj paneli będzie finalnie zastosowany jeszcze nie jest wiadome - to zależy od zwycięzcy przetargu i jego oferty.

Komentarze

J
Jan 1 lutego 2021, godz. 19:06
Zgłoś
Słoneczny Lubliniec

Co to za umowa, w której wyłoniony w przetargu wykonawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności za powstałe szkody w czasie instalacji kolektorów fotowoltaicznych. Czyli mogą przyjść powybijać szyby a właściciel poniesie kosza naprawy? Mam nadzieję, że śnię. Proszę nich ktoś mnie uszczypnie.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu