Wspieram lokalnie 1% na cele charytatywne w powiecie lublinieckim

Wspieram lokalnie 1% na cele charytatywne w powiecie lublinieckim

8 lutego 2021, godz. 11:27
Udostępnij: Kopiuj link

Początek roku to okres rozliczania sprawozdań podatkowych. Podczas wypełniania formularza PIT podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku na organizacje pożytku publicznego. Najwięcej uprawnionych organizacji zajmuje się zbiórkami na cele charytatywne. Wychodzimy z inicjatywą "Wspieram lokalnie 1% na cele charytatywne w powiecie lublinieckim", w której publikujemy listę mieszkańców z naszego powiatu, którzy zbierają w ten sposób śroki na swoje leczenie, czy rehabilitację.

W dalszym ciągu można przesłać swoje zgłoszenia. Wystarczy przesłać na adres redakcja@lubliniec.info poniższe informacje:
- imię, nazwisko i miejscowość zamieszkania osoby, dla której przeznaczony jest 1%
- krótki opis
- numer KRS i cel szczegółowy

/ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 godz. 9:02

Sonia Nowakowska (Kochanowice)
KRS 0000037904
Cel szczegółowy: 6711 Nowakowska Sonia

Nazywam się Sonia Nowakowska, mieszkam w Kochanowicach, jestem uczennicą Technikum Informatycznego w Lublińcu.
Urodziłam się z wodogłowiem i rozszczepem kręgosłupa, poruszam się na wózku inwalidzkim. Jestem pod opieką wielu poradni specjalistycznych, między innymi ortopedycznej, neurologicznej, neurochirurgicznej czy urologicznej. Jestem stałe rehabilitowana. 
Za pośrednictwem fundacji zbieram pieniądze na kontynuację rehabilitacji, leczenie oraz sprzęt ortopedyczny.

Sebastian Pochopin (Kośmidry)
nr KRS 0000273196
Cel szczegółowy: Sebastian Pochopin

Nasz syn nazywa się Sebastian Pochopin.W Kwietniu skończy 4 lata. To dla nas pierwszy rok,w którym prosimy o wsparcie dla naszego synka. Zdiagnozowano u niego Zespół Chorób Genetycznych MALANA I Marshalla-Smitha. Objawia się to znacznym opóźnieniem w rozwoju psychoruchowym, nie mówi a z powodu obniżonego napięcia mięśniowego ma problemy z chodzeniem. Nie wiemy czy będzie mówił i czy kiedykolwiek będzie samodzielny. Czeka nas wieloletnia rehabilitacja bez której Sebastian nie ma szans na samodzielność.
Sebastian jest podopiecznym Fundacji Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji 

Anna Kopyciok (Lubliniec)
KRS 0000267297
Cel szczegółowy: Anna Kopyciok

1 stycznia 2019 r. zdiagnozowano nowotwór złośliwy jajnika. Mimo dwóch operacji z usunięciem guza w sierpniu 2019 choroba nawróciła i zaatakowała opłucną. Guzy znajdujące się w opłcunej nie kwalifikują się do leczenia chirurgicznego. Rak rozgościł się w moim życiu, choć nikt go do niego nie zapraszał. Odebrał siły, zniszczył zdrowie, zdeptał nadzieję, ale pokazał, że w tej walce liczy się każdy dzień - każda karta z kalendarza oznacza dla mnie małe zwycięstwo. Jeśli mi pomożesz, mam szansę wygrać najważniejszą wojnę. Batalię o życie. Zbiórka obejmuje leczenie alternatywne.

Lena Gąszczak (Solarnia)
KRS 0000382243
Cel szczegółowy- 1300 pomoc dla Lenki Gąszczak

Mam na imię Lenka, urodziłam się 19.12.2016r. w 29 tc ważąc 1160g i mierząc 42cm. W 3 dobie życia nastąpiło zatrzymanie mojego serduszka i w skutek reanimacji wystąpił wylew III i IV stopnia. W następstwie krwawień pojawiło się wodogłowie pokrwotoczne. Od stycznia 2020 r. pojawiły się również napady padaczki. Cierpię na czterokończynowe Mózgowe Porażenie Dziecięce i opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Mam obustronny niedowład kończyn. 

Mateusz Bielecki (Piasek k. Woźnik)
KRS 0000368135
Cel szczegółowy: Mateusz Bielecki 10926402

U Mateusza zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę genetyczną, padaczkę lekooporną, obniżone napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój psychoruchowy. Mateusz ma 5 lat i nie potrafi chodzić, mówić ani pokazać palcem co chce, nie potrafi sam jeść. Jest pod opieką wielu specjalistów. Wymaga codziennych ćwiczeń i wielu innych  wielospecjalistycznych zajęć jak i również sprzętów. 


Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lublińcu
KRS 0000314665
Finansujemy:
- rehabilitację dla dzieci
- zabiegi usprawniające dzieci pod względem ruchowym i intelektualnym
- zajęcia rozwijające dla dzieci w wieku przedszkolnym
- pokrywamy koszty leczenia.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu