Wkrótce ruszy usługa Twój e-PIT

Wkrótce ruszy usługa Twój e-PIT

8 lutego 2021, godz. 12:58
Udostępnij: Kopiuj link

Już 15-go lutego po raz kolejny rusza usługa Twój e-PIT. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób złożysz PIT-28, PIT-36, PIT-37 oraz PIT-38 (usługa nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej).

Z zeznaniem podatkowym przygotowanym przez system będzie można się zapoznać logując się na stronie podatki.gov.pl . Do swoich rozliczeń najłatwiej zalogujemy się korzystając z profilu zaufanego. 

Tak przygotowane zeznanie będzie można zaakceptować i przekazać do swojego urzędu skarbowego, zmodyfikować m. in. o przysługujące ulgi i odliczenia, czy sposób opodatkowania oraz wskazać organizację pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% podatku lub odrzucić i rozliczyć się samodzielnie.

Jeżeli nie złożysz samodzielnie zeznania PIT, ani nie odrzucisz zeznania przygotowanego przez Krajową Administrację Skarbową, to z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane (akceptacja dotyczy przygotowanych zeznań PIT-37 i PIT-38). 

Osobista wizyta w urzędzie skarbowym – pamiętaj o rezerwacji.

Od listopada 2020 r. w śląskiej KAS działa również usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”. Umówienie wizyty pozwala szybko i komfortowo załatwić sprawy w urzędzie bez kolejek i z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

Termin wizyty ustalisz na stronie podatki.gov.pl wybierając właściwy urząd i sprawę, którą chcesz załatwić, datę i godzinę wizyty oraz podając swoje dane. Potwierdzenie terminu wizyty otrzymasz na podany adres e-mail. Konkretne stanowisko/pokój będzie wskazane w potwierdzeniu wizyty.

Nie potrzebujesz umawiać wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie podawczym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu