Sytuacja na sieci kolejowej godz. 12.00

Sytuacja na sieci kolejowej godz. 12.00

8 lutego 2021, godz. 13:07
Udostępnij: Kopiuj link

Sieć kolejowa w Polsce jest przejezdna. Do godz. 12.00 na sieć kolejowa wyjechało ok. 2200 pociągów pasażerskich. By ograniczyć zmiany non stop pracują służby techniczne i pociągi sieciowe. W nocy lokomotywy wykonały jazdy patrolowe na długości ponad 2100 kilometrów. Sprawdzane i odśnieżane były i są rozjazdy oraz urządzenia odpowiedzialne za sprawne przejazdy pociągów. Ze względu na trudną sytuacje zimowa mogą wystąpić czasowe zmiany w kursowaniu pociągów.

Od północy do godz. 8.30 zapewniana była przejezdność linii Bielsko Biała – Zwardoń. Pracowały trzy pociągi sieciowe i cztery lokomotywy na odcinkach Bielsko Biała – Żywiec i Żywiec – Zwardoń. Na czas prac przygotowana była zastępcza komunikacja autobusowa. Usterka sieci i pantografu pociągu na odcinku Stalowa Wola – Ocice wymaga korzystania z lokomotyw spalinowych i wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa. Na miejscu pracuje pociąg sieciowy.

Około godz. 5 usterka pociągu towarowego na stacji Opole Groszowice, spowodowała opóźnienie pociągów kursujących w kierunku Częstochowy.

Na wyjeździe z Wrocławia do Opola – pomiędzy godz. 8 a 9 pracowały służby techniczne przy zapewnieniu zasilania urządzeń sterowania ruchem. Czasowa przerwa w ruchu miała wpływ na kursowanie pociągów w kierunku Opola i Wrocławia. Na kursowanie pociągów wpływ ma również oblodzenie pantografów i szyb lokomotyw, powodowane na niektórych odcinkach linii przez marznąca mżawkę.

Szczególna uwaga zwrócona jest także na odśnieżanie dojść, schodów i peronów. Zwiewający śnieg powoduje, że odśnieżone miejsca szybko zawiewa śnieg i prace należy prowadzić non-stop. Prosimy o uwagę podczas wsiadania i wysiadania do pociągów.  

Zarządca infrastruktury oraz przewoźnicy starają się by jak najbardziej aktualne były informacje o sytuacji na sieci kolejowej. Informacje na bieżąco mnożna śledzić na stronie i w aplikacji mobilnej www.portalpasazera.pl

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu