Kolejne nielegalne automaty do gier zamknięte

Kolejne nielegalne automaty do gier zamknięte

17 lutego 2021, godz. 8:17
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu przeprowadzili kolejne działania wymierzone w nielegalny hazard. Na terenie powiatu lublinieckiego sprawdzili kilka lokali, co do których mieli podejrzenia, że mogą tam być organizowane niedozwolone gry. W trakcie kilkudniowej akcji zabezpieczono łącznie 11 maszyn.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w lublinieckiej komendzie kolejny raz przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnych salonów gier hazardowych. Stróże prawa uzyskali informację, że w kilku punktach, na terenie powiatu lublinieckiego  mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. W ramach kilkudniowej akcji skontrolowali dwa obiekty w Lublińcu i jeden w Koszęcinie zabezpieczając łącznie 11 automatów, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Za każdym razem na miejsce wzywano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zabezpieczyli nielegalne urządzenia. Teraz lublinieccy śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonów gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Stanowią one, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu