Kolejny dzień ze smogiem w Lublińcu

Mimo, że od kilku dni na dworze termometry wskazują kilkanaście stopni Celsjusza i aura jest bardzo słoneczna to nie zalecane są spacery czy aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Przed mieszkańcami Lublińca kolejny dzień z przekroczonymi normami jakości powietrza. Oznacza to, że w mieście mamy smog, który jest szkodliwy dla naszego zdrowia. 

Od dłuższego czasu w Lublińcu znajduje się stacja Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, która zlokalizowana jest przy ul. ks. Szymały 3. Analizując dane z ostatnich trzech dni wyniki stacji nie są pomyśle dla mieszkańców. Mamy kolejny z przekroczonymi normami jakości powietrza, które wynoszą dla wskaźnika PM10 granicę 50 µg/m3. 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku opublikowaśmy artykuł o niechlubnym 11 miejscu Lublińca w rankingu krajowym, gdzie najczęściej przekraczane są normy jakości powietrza w skali całego roku. W ostatnim opublikowanym raporcie (za 2019 r.) w Lublińcu przez 68 dni były przekraczane dobowe średnie wartości jakości powietrza i wyprzedzaliśmy duże miejscowości ze śląska takie jak Katowice, Gliwice, Tarnowskie Góry czy Częstochowę.

Publikujemy graficzny wykres z danymi pomiarowymi dla stacji Lubliniec, ul. Szymały 3. Na grafice zaznaczyliśmy zieloną kreską próg jakości powietrza. 

tagi:
2021-02-25 10:40:50

Galeria: Smog 25 lutego 2021

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x