Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Kolejny dzień ze smogiem w Lublińcu

Kolejny dzień ze smogiem w Lublińcu

25 lutego 2021, godz. 10:40
Udostępnij: Kopiuj link

Mimo, że od kilku dni na dworze termometry wskazują kilkanaście stopni Celsjusza i aura jest bardzo słoneczna to nie zalecane są spacery czy aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Przed mieszkańcami Lublińca kolejny dzień z przekroczonymi normami jakości powietrza. Oznacza to, że w mieście mamy smog, który jest szkodliwy dla naszego zdrowia. 

Od dłuższego czasu w Lublińcu znajduje się stacja Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, która zlokalizowana jest przy ul. ks. Szymały 3. Analizując dane z ostatnich trzech dni wyniki stacji nie są pomyśle dla mieszkańców. Mamy kolejny z przekroczonymi normami jakości powietrza, które wynoszą dla wskaźnika PM10 granicę 50 µg/m3. 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku opublikowaśmy artykuł o niechlubnym 11 miejscu Lublińca w rankingu krajowym, gdzie najczęściej przekraczane są normy jakości powietrza w skali całego roku. W ostatnim opublikowanym raporcie (za 2019 r.) w Lublińcu przez 68 dni były przekraczane dobowe średnie wartości jakości powietrza i wyprzedzaliśmy duże miejscowości ze śląska takie jak Katowice, Gliwice, Tarnowskie Góry czy Częstochowę.

Publikujemy graficzny wykres z danymi pomiarowymi dla stacji Lubliniec, ul. Szymały 3. Na grafice zaznaczyliśmy zieloną kreską próg jakości powietrza. 

Galeria: Smog 25 lutego 2021

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu