Wirtualny marzec z bibliotece

Wirtualny marzec z bibliotece

1 marca 2021, godz. 12:44
Udostępnij: Kopiuj link

W tym miesiącu świętujemy Dzień Kobiet pod hasłem Dla Kobiet o Kobietach, który wyjątkowo odbędzie się on-line, ze względu na panującą pandemię i ograniczenia. Pracownicy Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu zapraszają na marcowe spotkania on-line. Co się wydarzy w najbliższych tygodniach? Sami sprawdźcie.

8 MARCA GODZ. 18.00 - Biblioteka Pełna Mody: książki o modzie dla czytelniczek od lat 15 do 105, prowadzenie - Arletta Szymanek-Kopiec;

9 MARCA GODZ. 18.00 - warsztaty makramy z cyklu Bez Was nie ma Nas, na których wykonacie PASEK ZE SZNURKÓW, prowadzenie - Magdalena Oberska;

10 MARCA GODZ. 18.00  Kobiece Historie na Bibliotecznych Półkach przegląd książek zaprezentuje Mariola Widera;

18 MARCA GODZ. 18.00 - Edyta Stein : Niezwykła Kobieta o Kobietach prowadzenie - Magdalena Oberska;

25 MARCA GODZ. 18.00 w ramach Literackich Czwartków podcast Arletty Szymanek-Kopiec Masz tę moc! o książkach z przesłaniem dla dziewczynek i dziewczyn;

6 i 20  MARCA GODZ. 11.00 świat bajek w nowym cyklu zajęć edukacyjno-czytelniczych z języka angielskiego dla dzieci i nie tylko Tell The Tale: Opowiedz Historyjkę. W tym miesiącu bajki Hansel and Gretel: Jaś i Małgosia oraz In Sophie's garden: W ogrodzie Sophie. Prowadzenie Aleksandra Błaśkiewicz, Mariola Widera.

W pierwszy dzień wiosny 21 MARCA GODZ. 17.00 w ramach cyklu Lubi mi się czytać posłuchamy wierszy Marii Konopnickiej o tematyce wiosennej. Jest  to również wyjątkowa okazja, bo  w tym dniu obchodzimy  Światowy Dzień Poezji. Na wirtualnym spotkaniu poznamy pierwsze oznaki wiosny oraz zachęcimy najmłodszych do czytania poezji. Prowadzenie Barbara Kierat, Katarzyna Lubosz.

Namaluj sobie wiosnę budzącą się ze snu zimowego, rozkwitającą oraz zachwycającą świeżością barw na warsztatach plastycznych 22 MARCA GODZ. 17.00. Prowadzenie -Justyna Kierat.

28 MARCA GODZ. 16.00 rodzinne warsztaty rękodzielnicze Bez Was nie ma Nas: Wiosenny wianek z pomponem. Prowadzenie Ewelina Wajda.

30 MARCA GODZ. 17.00 spotkanie o patronce naszego miasta Edycie Stein z cyklu Czytamy       i Opowiadamy, na którym wysłuchacie Opowieści Małej Edytki Stein autorstwa Marii Dziuk.

Zapraszamy na zajęcia profilaktyczny dla młodzieży SOBRIETY CLINIC CZYLI KLINIKA TRZEŹWOŚCI odcinek 1 " Punkt wyjścia” 17 MARCA GODZ. 18.00. Poprowadzi je Agnieszka Raj-Kubat znana nie tylko lublinieckiej publiczności aktorka, reżyser, scenarzysta, laureatka odznaki "Zasłużony dla Kultury Polskiej", współtwórczyni lublinieckiego "Teatru po Pracy”.

Szukajcie nas na profilu FACEBOOKA: 
https://www.facebook.com/bibliotekalubliniec
oraz na kanale YouTube Biblioteka Lubliniec:
https://www.youtube.com/channel/UCDY55tE0eHLc5Ltbym9OPig

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu