Chcą, ale nie mogą rozliczyć się z urzędem skarbowym

Kilka milionów podatników, w tym mieszkańców powiatu lublinieckiego ciągle nie może rozliczyć się z fiskusem za rok podatkowy 2020 r.

Od 15 lutego 2021 roku podatnicy mogą rozliczać się on-line za pośrednictwem m.in Twój e-Pit, aby złożyć zeznanie podatkowe za rok 2020 przez Internet. Usługa jest bezpłatna i polega na wstępnie wypełnionym formularzu m.in. najpopularniejszym PIT-37. 

Mimo, że usługa została uruchomiona w połowie poprzedniego miesiąca to niekórzy podatnicy, a dokładnie przedsiębiorcy dalej nie mają dostępnych formularzy PIT-36 i PIT-36L przez co nie mogą złożyć swojego zeznania przez system on-line czy aplikację e-Deklaracje Desktop. Pierszy komunikat w tej sprawie Ministerstwo Finansów ogłosiło 19 lutego, w którym zapewniało uruchomienie formularza tylko PIT-36 na przełomie lutego i marca. Dzisiaj mamy 5 marca, a formularzów dalej brak. Ministerstwo wydało natomiast nowy komunikat, że formularze udostępni w pierwszej połomie marca. Podatnicy nie mają pewności czy termin ponownie nie zostanie przesunięty.

Czemu nie rozliczyć się papierowo? 

Można, ale czas na ewentualny zwrot z podatku w tym przypadku wynosi 90 dni. Złożenie zeznania w formie elektronicznej pozwala na otrzymanie nadpłaty podatku do 45 dni od złożenia zeznania.

tagi: pit
2021-03-05 10:48:10

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x