Chcą, ale nie mogą rozliczyć się z urzędem skarbowym

Chcą, ale nie mogą rozliczyć się z urzędem skarbowym

05.03.2021 10:48
Czytanie treści strony dostępne

Kilka milionów podatników, w tym mieszkańców powiatu lublinieckiego ciągle nie może rozliczyć się z fiskusem za rok podatkowy 2020 r.

Od 15 lutego 2021 roku podatnicy mogą rozliczać się on-line za pośrednictwem m.in Twój e-Pit, aby złożyć zeznanie podatkowe za rok 2020 przez Internet. Usługa jest bezpłatna i polega na wstępnie wypełnionym formularzu m.in. najpopularniejszym PIT-37. 

Mimo, że usługa została uruchomiona w połowie poprzedniego miesiąca to niekórzy podatnicy, a dokładnie przedsiębiorcy dalej nie mają dostępnych formularzy PIT-36 i PIT-36L przez co nie mogą złożyć swojego zeznania przez system on-line czy aplikację e-Deklaracje Desktop. Pierszy komunikat w tej sprawie Ministerstwo Finansów ogłosiło 19 lutego, w którym zapewniało uruchomienie formularza tylko PIT-36 na przełomie lutego i marca. Dzisiaj mamy 5 marca, a formularzów dalej brak. Ministerstwo wydało natomiast nowy komunikat, że formularze udostępni w pierwszej połomie marca. Podatnicy nie mają pewności czy termin ponownie nie zostanie przesunięty.

Czemu nie rozliczyć się papierowo? 

Można, ale czas na ewentualny zwrot z podatku w tym przypadku wynosi 90 dni. Złożenie zeznania w formie elektronicznej pozwala na otrzymanie nadpłaty podatku do 45 dni od złożenia zeznania.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu