Oszust na tzn. wnuczka zatrzymany przez lubliniecką policję w innym województwie

Oszust na tzn. wnuczka zatrzymany przez lubliniecką policję w innym województwie

11 marca 2021, godz. 11:44
źródło: KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci z Lublińca we współpracy ze stróżami prawa z Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali na terenie województwa małopolskiego 54-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie oszustwa na tzw. wnuczka. Przestępstwo miało miejsce w Lublińcu, w grudniu 2020 roku. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W grudniu 2020 roku do mieszkanki Lublińca zadzwonił mężczyzna podający się za będącego w potrzebie członka jej rodziny. Oszust był na tyle przekonywujący, że udało mu się zdobyć zaufanie swojej rozmówczyni, a następnie nakłonić swoją ofiarę do przekazania mu kwoty kilkunastu tysięcy złotych. Kiedy okazało się, że kobieta padła ofiarą oszusta sprawą zajęli się policjanci z Lublińca oraz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Czynności prowadzone w sprawie pozwoliły na szybkie wytypowanie i zatrzymanie oszusta. Okazał się 54-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez lublinieckich kryminalnych pod koniec lutego br. na terenie jednej z miejscowości województwa małopolskiego, a następnie doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, gdzie usłyszał zarzut popełnienia oszustwa. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 

Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność w sytuacjach kiedy osoba nieznajoma dzwoni do nas i podając się za członka rodziny czy funkcjonariusza publicznego domaga się przekazania pieniędzy. O wszystkich próbach takiego oszustwa natychmiast informujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu