news

Jak wykorzystać bon turystyczny?

21 kwietnia 2021, godz. 9:22
Udostępnij: Kopiuj link

Bon turystyczny powstał z myślą o wspieraniu polskiej branży turystycznej oraz rodzin, które chciałyby wyjechać na wakacje z dziećmi. Bon w wysokości 500 zł na każde dziecko jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą wypocząć wraz z pociechami w dowolnym miejscu na terenie kraju. Można zrealizować go zarówno w którymś z miast, jak i na Mazurach, nad morzem lub w górach. Baza noclegowa ZUS jest rozbudowana, dlatego jej przeglądanie może być kłopotliwe. Jak szybko znaleźć nocleg, za który można zapłacić bonem turystycznym? Jak wykorzystać dodatkowe pieniędzy na wypoczynek?

1. Bon turystyczny - jak go wykorzystać?
2. Gdzie można jechać w ramach bonu turystycznego?

Zainteresowanie noclegami i wyjazdami wakacyjnymi w kraju jest ogromne ze względu na pandemię i towarzyszące jej ograniczenia w podróżowaniu. Bon turystyczny o wartości 500 zł służy do opłacania pobytu w wielu obiektach turystycznych na terenie całej Polski. Rodziny z dziećmi uprawionymi do pobierania świadczenia 500+ mogą wykorzystać bon do końca marca 2022 roku na wypoczynek indywidualny lub zorganizowany. Jeśli chcesz wyjechać na wakacje, sprawdź, jak opłacić je za pomocą bonu turystycznego.

Bon turystyczny - jak go wykorzystać?
Bon turystyczny ma formę 16-cyfrowego kodu, który jest generowany automatycznie po wypełnieniu odpowiedniego wniosku na PUE w ZUS. Na Platformie Usług Elektronicznych bon pobiera się bez spełniania skomplikowanych formalności. Uprawionych do obioru świadczenia nie obowiązują żadne kryteria dochodowe lub inne. Wygenerowany bon jest wysyłany sms-em oraz mailem do rodzica lub opiekuna prawnego dziecka. 
Kod można wygenerować w dowolnym momencie, nawet na kilka dni przed wyjazdem. Dzięki temu rodzice zyskują elastyczność w planowaniu urlopu i nie muszą martwić się koniecznością dokonywania wcześniejszych rezerwacji. 

Aby wykorzystać bon turystyczny, podczas rezerwowania lub opłacania noclegu na miejscu w obiekcie, należy podać otrzymany kod. Po jego zatwierdzeniu kwota do zapłaty za nocleg zostaje obniżona o 500 zł. Jeśli koszt pobytu jest niższy, pokrywa się go w całości, a pozostałe środki można wykorzystać w innym terminie. 
Za pomocą bonu opłaci się zarówno pobyty w apartamentach i ośrodkach wczasowych, jak i w hotelach oraz gospodarstwach agroturystycznych. Dzieci wyjeżdżające bez rodziców mogą przebywać na koloniach i obozach, których koszty również pokryje się za pomocą bonu.

Gdzie można jechać w ramach bonu turystycznego?
Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Do wyboru ma się setki lokalizacji w całym kraju. Świadczenie umożliwia wypoczynek w każdym województwie, zarówno w największych ośrodkach turystycznych, jak i w małym miejscowościach. Lista obiektów akceptujących bon turystyczny jest długa i obejmuje miasta takie jak Karpacz, Zakopane, Kołobrzeg, Wrocław lub Warszawa. Znajdzie się na niej także niewielkie wsie na Mazurach oraz miasteczka takie jak Skorzęcin lub Sława. 

Planując wypoczynek w ramach bonu turystycznego, warto pamietać o możliwości jego wykorzystania do płatności online. Platformy do rezerwowania noclegów przez Internet umożliwiają taką opcję, ułatwiając realizację świadczenia w dowolnym momencie. W wyszukiwarce bez trudu odnajdzie się obiekty, które akceptują bon. Dzięki temu szybko wybierze się spośród nich odpowiedni apartament lub hotel w dowolnej miejscowości. Takie rozwiazanie jest znacznie praktyczniejsze i wygodniejsze niż sprawdzanie poszczególnych obiektów na długiej liście ZUS. Dodatkowo przed dokonaniem rezerwacji za pośrednictwem platformy sprawdzi się opinie o danym obiekcie, co pomoże w wyborze najlepszego miejsca na wakacyjny pobyt z rodziną.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu