Podsumowanie działań

Podsumowanie działań "Prędkość"

22 marca 2021, godz. 8:47
KPP Lubliniec, foto własne
Udostępnij: Kopiuj link

W sobotę funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu przeprowadzili akcję „Prędkość”, której głównym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niestety i tym razem nie obyło się bez mandatów. Dodatkowo za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym dwóch kierujących straciło prawa jazdy.

W sobotę 20 marca na drogach powiatu lublinieckiego policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Policyjne patrole można było spotkać w tych miejscach powiatu, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów. Podczas działań skontrolowano łącznie 39 pojazdów. Mundurowi ujawnili 36 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Łącznie za popełnione wykroczenia stróże prawa nałożyli 36 mandatów karnych.

W trakcie sobotnich działań, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w ternie zabudowanym powyżej 50 km/h dwóch kierowców straciło prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W Lisowie, na drodze krajowej numer 46 mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Audi, mieszkańca gminy Kochanowice, który, w obszarze zabudowany poruszał z prędkością 130km/h. Kolejny amator szybkiej jazdy został namierzony przez mundurowych w Lublińcu na ulicy Powstańców Śląskich. 42-letni mieszkaniec gminy Koszęcin poruszał się swoim audi z prędkością 115 km/h.

Lublinieccy policjanci zapowiadają, że podobnych działań związanych z kontrolą przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach powiatu lublinieckiego będzie w najbliższym czasie więcej, gdyż pomimo licznych policyjnych apeli i prowadzonych działań profilaktycznych niektórzy kierowcy w dalszym ciągu nie przestrzegają obowiązujących przepisów i znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość stwarzając tym samym bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu