biblioteka

Polska myśl techniczna – sukces polskiej kancelarii prawnej w Wielkiej Brytanii

23 marca 2021, godz. 10:47
Udostępnij: Kopiuj link

Czy o kancelarii można w ogóle powiedzieć „nowoczesna” lub ”mobilna”? Wiele osób wciąż kojarzy usługi prawne z nieco staromodnym, poważnym podejściem, które nijak ma się do coraz szybciej postępującego rozwoju technologicznego. Dlatego coraz więcej kancelarii wdraża kolejne rozwiązania informatyczne w biznesie, bo mobilność i innowacja to większa efektywność, a co za tym idzie – większe zyski i oszczędność czasu.

Inwestycja w nowe technologie zwraca się bardzo szybko, a przykładem firmy, która doskonale wdrożyła myśl technologiczną, jest działająca w Wielkiej Brytanii polska kancelaria prawna Optimal Solicitors. Firma reprezentuje zarówno osoby prywatne, jak i klientów biznesowych w zakresie prawa rodzinnego, odszkodowań za uszczerbek na zdrowiu, kupno/sprzedaży nieruchomości oraz szeroko rozumianych biznesowych usług prawnych.

 

Innowacja jako klucz do rozwoju biznesu

Wielu prawników często zadaje sobie pytanie – czy warto stawiać na nowoczesność i mobilność kancelarii prawnej? Optimal Solicitors, polska firma w Wielkiej Brytanii, udowadnia, że tak. Odpowiednie narzędzia i technologie przeniosły ją na nowy poziom jakości świadczonych usług. Nowoczesne rozwiązania pozwalają szybciej reagować na konkretne problemy, więcej czasu wykorzystuje się efektywnie, wzrasta  produktywność i co za tym idzie – zyski.

Podstawowym narzędziem jest nowoczesna, przyjazna użytkownikowi strona internetowa. Klienci coraz częściej pomocy prawnej szukają w sieci i tu responsywna witryna polskiej kancelarii prawnej idealnie się sprawdza. Nowoczesny design, dobrze opracowane treści, łatwa droga do nawiązania kontaktu – Optimal Solicitors jest przykładem dla innych kancelarii. Strona przechodzi ciągłe usprawnienia, uwzględniając najbardziej aktualne trendy i technologie, dzięki czemu korzystanie z niej jest proste i intuicyjne.

Polska kancelaria prawna może pochwalić się pierwszą także funkcjonalną aplikacją mobilną, skierowaną pod oferowane usługi. Jest obecnie najbardziej zaawansowaną tego typu aplikacją w całym kraju. Umożliwia umówienie się na spotkanie z prowadzącym sprawę prawnikiem oraz wybór najbardziej odpowiadającej daty i godziny. Klient ma również dostęp do elektronicznej wersji akt i historii swojej sprawy, otrzymuje też powiadomienia o zmianie jej statusu.

Dzięki nowoczesnemu podejściu i wdrożeniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych w biznesie kancelaria bardzo szybko dostosowała się do nowych warunków podyktowanych przez globalną pandemię – wydajna infrastruktura i innowacyjne podejście pozwoliły na błyskawiczną implementację pracy zdalnej bez utraty wydajności i spadku jakości oferowanych usług.

Kim są prawnicy z Optimal Solicitors?

Kancelaria powstała w roku 2008, najpierw działając pod marką Optimal Claim Ltd. Na początku zajmowała się przede wszystkim sprawami związanym z wypadkami i obrażeniami ciała, wspierając klientów w uzyskaniu odszkodowania. Skupiała się głównie na klientach z Europy Środkowo-Wschodniej, mających problemy z wywalczeniem rekompensaty za urazy odniesione w Wielkiej Brytanii.

W roku 2015 polska kancelaria prawna stała się jednym z pierwszych pochodzących z Polski przedsiębiorstwem, podlegającym regulacjom urzędu nadzorującego adwokatów i kancelarie prawne – SRA. Dziś ta polska firma w Wielkiej Brytanii zatrudnia prawie 100 osób i ma swoją siedzibę w Manchesterze. Jest jednym z większych pracodawców oferujących pracę Polakom w Wielkiej Brytanii.

Firma oferuje szeroki zakres usług z niemal każdej dziedziny prawa. Warto wspomnieć, że dwa lata temu polska kancelaria prawna została doceniona przez Przegląd Parlamentarny (prestiżowe wydawnictwo, dające rekomendacje dla firm z różnych branż na terenie Wielkiej Brytanii). Firma została wspomniana jako przykład kancelarii odznaczającej się dobrymi praktykami w branży. Jest to ogromne osiągnięcie, które podkreśla profesjonalizm i nowoczesne podejście. Sumienność oraz nowoczesne rozwiązania informatyczne w biznesie to jednak nie wszystko, czym może pochwalić się kancelaria – firma od wielu lat bardzo aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego, między innymi promując elektroniczne podpisywanie dokumentów.

Usługi Optimal Solicitors

Usługi kancelarii od dawna nie są już skupione dookoła wypadków drogowych, wypadków w miejscu pracy czy miejscach publicznych. Obecnie to również conveyancing, prawo pracy i prawo rodzinne, a także zaniedbania medyczne i prawne usługi dla biznesu. Firma świadczy kompleksową pomoc we wszelkiego rodzaju sprawach prawno-administracyjnych, wydajnie wykorzystując zalety nowoczesnych technologii.

Polska firma w Wielkiej Brytanii nie zamyka się na nikogo, bez względu na język, pochodzenie czy orientację seksualną. Choć wciąż podstawę działalności polskiej kancelarii prawnej stanowią Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii, firma zajmuje się klientami mówiącymi w wielu językach, zatrudniając pracowników mówiących po łotewsku, litewsku, słowacku, rumuńsku i czesku. Motywacja wynika przede wszystkim z opinii klientów – to właśnie one kształtują plany na przyszłość i decydują o rozwoju firmy.

Źródła:

https://optimalsolicitors.com/pl/

https://www.docusign.co.uk/

https://www.sra.org.uk/

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu