Komoda z przewijakiem

Komoda z przewijakiem – użyteczny mebel w pokoju dziecięcym

26 kwietnia 2021, godz. 7:37
Udostępnij: Kopiuj link

Dziecięcy pokój powinien wywoływać przyjemne wrażenia estetyczne, ale również być wyposażony w taki sposób, aby zapewniać rodzicom komfort w opiece nad niemowlakiem. Do przechowywania ubranek i akcesoriów potrzebnych maluszkom najlepsze rozwiązanie stanowi komoda. Praktyczną propozycją jest komoda z przewijakiem.

Komoda z przewijakiem jako rekomendowane wyposażenie pokoju niemowlaka

Do pokoju małego dziecka nie jest potrzebna szafa. Dopiero w wieku kilku lat przydają się nie tylko szuflady, ale również przestrzeń do powieszenia kurtek, bluz i innych rzeczy. Natomiast od początku w pokoju powinna stać komoda. W pierwszych miesiącach życia dziecka wygodną opcję stanowi komoda z przewijakiem dla niemowląt. Dzięki temu nie trzeba osobno kupować komody i przewijaka. Chociaż zakup przewijaka nie jest niezbędny, to jednak dobrze go mieć. Wybór jednego mebla spełniającego dwie funkcje to oszczędność i zdecydowana wygoda. Do wyboru są komody z różną liczbą szuflad, a niektóre modele są wyposażone także w szafkę. Pojemne komody z przewijakiem dla niemowląt umożliwiają przechowywanie większości rzeczy dziecka w jednym miejscu. Przewijak jest połączony z komodą w taki sposób, że niemowlę podczas przewijania jest w pełni bezpieczne. Na dodatek rodzice nie narażają się na bóle kręgosłupa, ponieważ nie muszą schylać się nisko w trakcie zmieniania pieluszki. Na rynku jest duży wybór komód do pokojów dziecięcych, dzięki czemu można je dopasować pod względem funkcjonalności i estetyki do indywidualnych potrzeb. 

Z jakiego materiału powinna być wykonana komoda z przewijakiem?

Bez wątpienia przewijaki dla niemowląt z komodą stanowią opcję godną polecenia, ale warto przyjrzeć się, z czego są wykonane. Drewniane meble są ogólnie rekomendowane do pokoju dziecięcego i tak też jest w przypadku komody z przewijakiem. Drewno ma wiele zalet. Przede wszystkim nie zawiera substancji chemicznych, które mogłyby być szkodliwe dla dziecka. Komoda może być zrobiona z drewna litego lub płyt laminowanych. Jedną z propozycji, której warto się przyjrzeć, jest komoda z przewijakiem drewniana dostępna na stronie https://www.pinio.com.pl/meble/komoda-z-przewijakiem-marsylia/. Meble z drewna sosnowego są szczególnie polecane, ponieważ mają właściwości antystatyczne. Oznacza to, że kurz nie osadza się na nich szybko, co wpływa korzystnie na zdrowie dzieci z tendencją do alergii. Na dodatek drewniana komoda z przewijakiem jest powlekana bezpiecznymi farbami. Coraz częściej są to ekologiczne farby wodne. 

Jakie praktyczne rozwiązania mają komody dziecięce z przewijakiem?

Odpowiednio duża komoda dla niemowląt z przewijakiem umożliwia schowanie najważniejszych rzeczy w jednym pokoju, dzięki czemu znika konieczność szukania ich po różnych zakamarkach domu. Na dodatek komoda drewniana z przewijakiem może być wyposażona w różne wersje przewijaka – dostępne są opcje, które nie wychodzą poza obrys komody lub wystają poza niego. Komoda może mieć funkcję samodomykania oraz system cichego zamykania. Wymalowana na jasny kolor pasuje do pokoju dziewczynki i chłopca.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu