news

Twardy czy miękki - jaki materac wybrać?

25 marca 2021, godz. 8:29
Udostępnij: Kopiuj link

Chyba każdemu zależy na tym, by co rano budzić się wypoczętym i zregenerowanym, gotowym na kolejny dzień. Powszechnie wiadomo, że materac może mieć ogromny wpływ na komfort i jakość snu. Ale jaki materac wybrać? Na rynku dostępne są przecież tysiące różnych modeli o odmiennych właściwościach. Przed zakupem materaca przede wszystkim należy zastanowić się, czy potrzebujemy modelu twardego, czy też miękkiego. Czym należy się kierować podczas doboru stopnia twardości materaca? Oto kilka wskazówek.

Materac miękki - dla kogo?

Na początku trzeba zaznaczyć, że wybór materaca to sprawa niezwykle indywidualna. Podejmując decyzję o zakupie modelu dla siebie, trzeba wziąć pod uwagę swoje osobiste potrzeby i preferencje. Ogólna zasada mówi, że osoby lekkie powinny wybierać materace bardziej miękkie, z kolei osoby o większej masie ciała - modele twardsze. Materace miękkie oznaczone symbolem H1 przeznaczone są dla użytkowników, których waga nie przekracza 60 kilogramów. Najpopularniejszym wyborem wśród Polaków są materace średnio miękkie, czyli H2, dedykowane dla osób o wadze od 60 do 80 kilogramów. Trzeba jednak pamiętać, by podczas ostatecznego wyboru uwzględnić indywidualną budowę swojego ciała, w tym wzrost. Ma on duży wpływ na to, jak rozkłada się ciężar podczas snu. Osoba szczupła, ale wysoka, może czuć się lepiej śpiąc na materacu bardziej miękkim.

Kto powinien zdecydować się na materac twardy?

Wbrew temu, co twierdzi wiele osób, nieprawdą jest, że im twardszy materac, tym zdrowszy. Jak już wspomniano, stopień twardości powinien być bowiem dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. U kogo zatem sprawdzi się materac twardy? Podłoża o twardości H3 uznawane są za średnio twarde. Poleca się je osobom, których masa ciała plasuje się pomiędzy 80 a 100 kilogramów. Z kolei najtwardsze modele, oznaczone jako H4, będą dobrym wyborem dla użytkowników ważących więcej niż 100 kilogramów. Materace twarde często są też wybierane przez osoby, które skarżą się na bóle kręgosłupa i mięśni. Warto zaznaczyć, że podłoża o wyższym stopniu twardości niekoniecznie polecane są seniorom. W zaawansowanym wieku niejednokrotnie pojawiają się problemy z krążeniem, a zbyt twardy materac może dodatkowo je pogłębiać. Pamiętajmy również, że na jakość i komfort snu ma wpływ nie tylko sam materac, ale także poduszka. Jej wyboru nie należy traktować lekko!

Materce z innowacyjną technologią regulacji twardości

Wybór idealnego materaca może być dużym wyzwaniem. Jednocześnie taki zakup wiąże się zazwyczaj ze sporym wydatkiem, a wizja straconych pieniędzy chyba dla nikogo nie jest pociągająca. Czy można zatem zrobić coś, by zminimalizować ryzyko złego dopasowania materaca? Marka SleepMed wyszła na przeciw potrzebom najbardziej wymagających użytkowników i opracowała wyjątkowy materac z niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem. Produkty SleepMed posiadają specjalną regulację twardości! Użytkownik może samodzielnie i bez trudu regulować twardość podłoża za pomocą zmiany położenia różnych warstw. Modele SleepMed Plus i Hybrid Plus dają aż cztery możliwości dopasowania podłoża! Ci, którzy pragną jeszcze większego wyboru, mogą zakupić specjalną matę kokosową. W zależności od jej umiejscowienia, mata może delikatnie lub znacznie zwiększyć twardość materaca. Innowacyjna technologia zastosowana w produktach SleepMed umożliwia idealne dopasowanie materaca  nawet w dobie pandemii. Bez wychodzenia z domu można dokonać bezpiecznego zakupu online i nie trzeba martwić się o to, że produkt będzie źle dobrany!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu