Wywóz śmieci nie tylko po remoncie. Kiedy skorzystać z profesjonalnych usług wywozu odpadów?

Wywóz śmieci nie tylko po remoncie. Kiedy skorzystać z profesjonalnych usług wywozu odpadów?

30 marca 2021, godz. 8:37
Materiał zewnętrzny, foto: pixabay.com
Udostępnij: Kopiuj link

Remont, sprzątanie w ogrodzie po zimie czy przeprowadzka - powodów do skorzystania z usług wywozu odpadów jest wiele. Są też sytuacje, w których profesjonalny wywóz śmieci to konieczność. Sprawdź, kiedy i jaki kontener warto wynająć.

    1. Dlaczego prawidłowa gospodarka odpadami jest tak ważna?
    2. Wywóz odpadów po remoncie
    3. Wywóz śmieci zielonych
    4. Wywóz odpadów dla wymagających 
 
Gospodarka odpadami to proces, na który składa się kilka etapów realizowanych często przez różne podmioty. Zalicza się do niej nie tylko gromadzenie odpadów, ale również ich transport, unieszkodliwianie lub odzysk. W skład gospodarki odpadami wchodzi również nadzór nad czynnościami podejmowanymi w ramach gromadzenia i wywozu śmieci oraz miejscami, w których odpady ulegają unieszkodliwieniu.

Dlaczego prawidłowa gospodarka odpadami jest tak ważna?
Kwestie związane z gospodarką odpadami są regulowane prawnie przez wiele obowiązujących aktów o randze nie tylko krajowej, ale również unijnej. Podstawowe obowiązki w tym zakresie opisuje jednak ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach. Bezpośrednio z niej wynikają obowiązki zarówno firm, jak i osób fizycznych, w zakresie ogólnie pojętego gospodarowania odpadami. Na podstawie zapisów ustawy tworzone są również regionalne plany gospodarki odpadami. 


Każdy posiadacz odpadów jest zobowiązany do podjęcia działań zgodnych z tymi planami, a więc m.in. do zorganizowania wywozu śmieci w sposób gwarantujący bezpieczeństwo transportu, a także późniejszą ich utylizację. Obecnie obowiązki wynikające z gospodarki odpadami są najczęściej w większości realizowane przez wyspecjalizowane w tym firmy, takie jak Redskip.pl.

Wywóz odpadów po remoncie
Niejednokrotnie przed budynkami mieszkalnymi lub usługowymi widoczne są duże kontenery, w których składowane są odpady poremontowe - gruz, stare płytki, panele, resztki zaprawy czy papa. Takie ich składowanie wynika bezpośrednio z konieczności późniejszej utylizacji lub odzysku. Czynności te są przeprowadzane przez specjalistyczne firmy, natomiast obowiązkiem podmiotu, który wytwarza te odpady, jest ich przekazanie do takiej firmy. Zwykły obywatel nie posiada potrzebnego wyposażenia, dlatego często decyduje się na skorzystanie z usług firm, oferujących wywóz odpadów i śmieci pobudowlanych czy poremontowych. Cena takiej usługi zależy nie tylko od rodzaju odpadów, ale również od kosztów transportu kontenera do i od klienta.

Wywóz śmieci zielonych
Coraz częściej zdarza się, że podczas porządkowania ogrodu pojawia się duża ilość odpadów zielonych. Zalicza się do nich trawy, liście, krzewy, krzaki, gałęzie, drzewka czy kwiaty, a także obierki warzyw i owoców, drobne pędy, trociny, chwasty czy resztki kuchenne, które nie są pochodzenia zwierzęcego. Odpady te są kwalifikowane do grupy odpadów podlegających biodegradacji, a więc ich składowanie odbywa się w szczególnych warunkach. Ważne jest zatem, aby prawidłowo dokonywać selekcji odpadów zielonych, a te, które można, umieszczać w specjalnie do tego przeznaczonych kontenerach. Porządkując ogród, warto więc wynająć firmę, która zrealizuje wywóz odpadów zielonych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wywóz odpadów dla wymagających
Firmy oferujące wywóz śmieci, zwykle posiadają kontenery do wynajęcia, które pozostawiają w wyznaczonym miejscu przez określony czas, np. 2 dni. Wymagający klienci mogą jednak liczyć na specjalne warunki, np. możliwość ekspresowego załadunku odpadów w ciągu 30 min, podstawienie kontenera rano i jego odbiór tego samego dnia popołudniu, czy wynajem długoterminowy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu