Sezon motocyklowy rozpoczęty - apel policjantów o ostrożną jazdę

Sezon motocyklowy rozpoczęty - apel policjantów o ostrożną jazdę

14 kwietnia 2021, godz. 10:17
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W miniony weekend rozpoczął się tegoroczny sezon motocyklowy wobec czego na drogach powiatu lublinieckiego zauważalna jest zwiększona liczba użytkowników jednośladów. Niestety doszło również do pierwszego poważnego zdarzenia z udziałem motocyklisty. W niedzielę, na drodze z Koszęcina do Boronowa 26-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę 11 kwietnia, około godziny 13. Na prostym odcinku drogi wojewódzkiej numer 907 prowadzącej z Koszęcina do Boronowa, 26-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad motocyklem i przewrócił się. Na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

Lublinieccy policjanci kierują apel do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Przed wykonaniem manewru na drodze każdy kierujący powinien wzmóc swoją czujność i spojrzeć w lusterka nie raz, a przynajmniej dwa razy. Pamiętajmy aby naszym zachowaniem na drodze nie powodować zagrożenia. Każde zderzenia samochodu z kierującym jednośladem - motocyklistą, który zaliczany jest do niechronionych uczestników ruchu drogowego często ma poważne skutki i kończy się tragicznie.

Szczególny apel skierowany jest do motocyklistów.

Motocyklisto! Pamiętaj, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest brawura i nadmierna prędkość. Za kierownicą motocykla jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i przy dużych prędkościach zderzenie z innym pojazdem lub upadek możesz przypłacić życiem. Dlatego zawsze jedź bezpiecznie - nie ryzykuj! 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu