Kto zje kosmiczne pierogi? Uczniowie z Ciasnej biorą udział w wyjątkowym programie

Kto zje kosmiczne pierogi? Uczniowie z Ciasnej wezmą udział w wyjątkowym programie

5 maja 2021, godz. 12:06
Anna Dąbrowska - Centrum Nauki Kopernik
Udostępnij: Kopiuj link

Jakie pierogi możemy znaleźć w kosmosie? Co wspólnego ma wielka literatura z naszym Układem Słonecznym? Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciasnej, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich sami poszukają odpowiedzi na te pytania. Szkoła weźmie udział w wiosennej edycji zajęć e-Planetobus przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

Czym się różni Księżyc od księżyca?
Z nadejściem wiosny w ramach bezpłatnego programu Nauka dla Ciebie ruszają nowe scenariusze zajęć online e-Planetobus. Już 7 maja, uczniowie i uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciasnej, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich połączą się z Centrum Nauki Kopernik, i przyjrzą się gwiazdozbiorom widocznym na wiosennym niebie. Głównym tematem zajęć będą księżyce. Uczestnicy i uczestniczki zajęć dowiedzą się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdzą, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia edukatorzy i edukatorki z Centrum Nauki Kopernik udowodnią, że aby zostać badaczem lub badaczką kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe
Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia. 

Internetowe zajęcia dla szkół
Szkoła w Ciasnej będzie jedną z prawie 100 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik – dostępne są trzy rodzaje zajęć: e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu