Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Piotr Uherek laureatem XII Wojewódzkiego Konkursu Historyczno – Literackiego

Piotr Uherek laureatem XII Wojewódzkiego Konkursu Historyczno – Literackiego Prawda i kłamstwo o Katyniu

7 maja 2021, godz. 11:18
Katarzyna Koza
Udostępnij: Kopiuj link

26 kwietnia w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Historyczno - Literackiego "Prawda i kłamstwo o Katyniu", którego organizatorką od dwunastu lat jest Pani Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Z przyjemnością informujemy, że I miejsce w kategorii szkół podstawowych w tym prestiżowym konkursie otrzymał Piotr Uherek – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte w Lublińcu. 

Podczas uroczystości ogłoszenia wyników Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska odczytała fragment pracy Piotra, w której wykazał się  pasją, pomysłowością i wrażliwością w podejściu do tego trudnego tematu. Udało mu się ukazać swoje uczucia patriotyczne, głębokie i przemyślane refleksje a jednocześnie odnieść je do swojej pasji Opencachingu.

Osiągnięcie Piotra docenił również Pan Poseł Andrzej Gawron, który osobiście złożył gratulacje i przekazał upominki uczniowi. Podczas spotkania Pan Poseł stwierdził, że zwycięstwo ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 3, w tak ważnym dla naszej historii i dziedzictwa narodowego konkursie, jest powodem do dumy dla Ziemi Lublinieckiej. Podziękował również za zaangażowanie i propagowanie wiedzy o konkursie Pani Katarzynie Kozie nauczycielce historii oraz Pani Annie Janik Dyrektor SP nr 3.

Praca Piotra zostanie wydana jesienią w pamiątkowej publikacji, której promocja będzie połączona z Zaduszkami Katyńskimi, organizowanymi co roku przez Europoseł Jadwigę Wiśniewską. Już teraz zachęcamy do sięgnięcia po lekturę.

Piotrkowi jeszcze raz gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.  

Galeria: Piotr Uherek laureatem XII Wojewódzkiego Konkursu Historyczno – Literackiego "Prawda i kłamstwo o Katyniu"

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu