Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Policjanci zabezpieczyli 1,6 mln nielegalnych papierosów

Policjanci z Lublińca zabezpieczyli 1,6 mln nielegalnych papierosów

13 maja 2021, godz. 9:40
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

1 mln 600 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli małopolscy i lublinieccy policjanci w busie zatrzymanym na autostradzie A1 w rejonie Woźnik. Do sprawy został zatrzymany 52-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Uszczuplenie podatkowe Skarbu Państwa policjanci oszacowali na blisko 2 miliony złotych.

Pod koniec kwietnia na autostradzie A1 w rejonie Woźnik policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z mundurowymi z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu realizowali czynności, których efektem było przejęcie znacznej ilości nielegalnych papierosów. W zatrzymanym do kontroli samochodzie dostawczym marki Renault funkcjonariusze zabezpieczyli 1 mln 600 tyś.. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierujący busem 52-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Dodatkowo prowadzący sprawę lublinieccy śledczy na poczet kary dokonali tymczasowego zabezpieczenia majątkowego na mieniu sprawcy na kwotę przekraczającą milion złotych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu