Reklama Lubliniec Info

Policjanci z Lublińca zabezpieczyli 1,6 mln nielegalnych papierosów

1 mln 600 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli małopolscy i lublinieccy policjanci w busie zatrzymanym na autostradzie A1 w rejonie Woźnik. Do sprawy został zatrzymany 52-letni mężczyzna, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego. Uszczuplenie podatkowe Skarbu Państwa policjanci oszacowali na blisko 2 miliony złotych.

Pod koniec kwietnia na autostradzie A1 w rejonie Woźnik policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wraz z mundurowymi z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu realizowali czynności, których efektem było przejęcie znacznej ilości nielegalnych papierosów. W zatrzymanym do kontroli samochodzie dostawczym marki Renault funkcjonariusze zabezpieczyli 1 mln 600 tyś.. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierujący busem 52-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Dodatkowo prowadzący sprawę lublinieccy śledczy na poczet kary dokonali tymczasowego zabezpieczenia majątkowego na mieniu sprawcy na kwotę przekraczającą milion złotych.

tagi: policja, policja lubliniec, woźniki
2021-05-13 09:40:04 KPP Lubliniec

Komentarze

TEN ARTYKUŁ JESZCZE NIE MA KOMENTARZY. BĄDŹ PIERWSZY, WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ!

Dodaj komentarz

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

x