Firmy chciały 25 tys. zł za rozbiórkę garażu. Burmistrz zrobił to sam i za darmo

Firmy chciały ponad 25 tys. zł za rozbiórkę garażu. Burmistrz zrobił to za darmo

20 maja 2021, godz. 11:31
foto: M. Breguła - UM Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Urząd Miejski w Lublińcu dwukrotnie ogłaszał przetarg na rozbiórkę starego garażu znajdującego się przy parkingu wokół magistratu. Oferty składane przez firmy przewyższały środki przeznaczone na ten cel, a dokładnie 25 tys. zł. Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura postanowił, że sam dokona rozbiórki i bez dodatkowego wynagrodzenia. 

Burmistrz Edward Maniura jak postanowił tak zrobił. Prace rozbiórkowe rozpoczęły się w piątkowe popołudnie (14.05) po godzinach pracy urzędu, a zakończyły dzień później z pomocą innych urzędników i radnego rady miejskiej. 

Dzięki tej akcji miasto znacząco obniżyło koszty rozbiórki garażu. Poniesiono koszt jedynie z tytułu odbioru i utylizacji odpadów budowlanych.

Oszczędne i celowe wydatkowanie środków to podstawa właściwego gospodarowania finansami publicznymi, dlatego bardzo się cieszę, iż dzięki pracy społecznej, którą z satysfakcją wykonałem, Miasto Lubliniec zaoszczędzi  kilkanaście tysięcy złotych – podsumował po zakończonej pracy burmistrz Edward Maniura.

Galeria: Firmy chciały 25 tys. zł za rozbiórkę garażu. Burmistrz zrobił to za darmo

Zobacz całą galerię

Komentarze

S
Stanlex 23 maja 2021, godz. 11:07
Zgłoś

Prawdziwy gospodarz super człowiek.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu