news

3 pytania, które musisz sobie zadać, zanim zrezygnujesz z pracy

26 maja 2021, godz. 7:55
Udostępnij: Kopiuj link

Rezygnacja z obecnego stanowiska jest poważnym krokiem, który nie powinien być podejmowany bez wcześniejszego rozeznania. Zanim zdecydujesz się na opuszczenie danej firmy, warto się zastanowić nad motywacjami swojego wyboru. Przed złożeniem wypowiedzenia powinieneś zadać sobie kilka kluczowych pytań. Dowiedz się jakich!

    1. Czego potrzeba, żebyś był szczęśliwy w pracy?

Najpierw zastanów się nad tym w kontekście obecnej posady. Może dałoby się jeszcze coś zrobić, żeby praca sprawiała Ci więcej przyjemności. Skoro nie jesteś szczęśliwy, to co musiałoby się wydarzyć, żebyś był? Warto też zapytać samego siebie, czy rezygnujesz z pracy, bo obecne środowisko jest dla Ciebie nieodpowiednie, czy raczej ta posada nie stanowi ostatecznym celu, do którego dążysz w życiu zawodowym. Zatem zanim złożysz wypowiedzenie, wypisz sobie, co konkretnie dałoby Ci więcej radości. Dzięki temu nie będziesz szukał nowej pracy tylko po to, żeby była inna niż obecna. Zaczniesz natomiast świadomie rozglądać się za konkretnymi ofertami i ważnymi dla Ciebie aspektami.

    2. Jakie problemy rozwiąże rezygnacja?

Warto się zastanowić, czy chcesz zrezygnować z posady, ze względu na sam charakter pracy, czy może chodzi o inne sprawy w Twoim życiu. Czy to zawód wpływa na Twoje samopoczucie, czy czynniki zewnętrze sprawiają, że gorzej postrzegasz to stanowisko? Jeśli ta druga opcja jest prawdziwa, rezygnacja może nie rozwiązać problemów, za to jedynie je pogłębić. Zamiast decydować się na tak poważny krok, spróbuj zacząć od czegoś małego. Poproś o urlop, żeby uporządkować swoje życie i zastanowić się nad tym, jak sprawić, aby było lepsze. Następnie wróć do pracy ze świeżym spojrzeniem i jeszcze raz rozważ, czy na pewno chcesz rezygnować ze stanowiska.

    3. Czy jeśli zrezygnujesz, dasz sobie radę finansowo?

Zastanów się, czy masz oszczędności, aby utrzymać się przez najbliższy czas bez źródła dochodu. Jeśli nie, wówczas rezygnacja może nie być najlepszym pomysłem. Ważne jest także zrobienie wcześniejszego rozeznania na obecnym rynku pracy. Sprawdź, czy pracodawcy poszukują teraz osób na podobne stanowiska, przejrzyj portale typu Pracuj.pl, żeby zobaczyć, czy jest zapotrzebowanie na Twoje umiejętności. Zrób zatem jak największy research i postaraj się znaleźć oferty potencjalnych miejsc pracy, aby po zrezygnowaniu z obecnego stanowiska, nagle nie znaleźć się w trudnej sytuacji.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu