news

5 mało stresujących zawodów

1 czerwca 2021, godz. 9:15
Udostępnij: Kopiuj link

Jesteś osobą, która źle znosi stres i boi się, że w życiu zawodowym będzie on nieunikniony? Czujesz ból w brzuchu na samą myśl o nakładających się na siebie obowiązkach i naglących terminach? Nie przejmuj się! Na szczęście można znaleźć całkiem sporo stanowisk, które nie wywołują u pracowników dużej presji.

1. Fryzjer

Wielu fryzjerów twierdzi, że ich praca jest dla nich przyjemnością. Typowy dzień takiego specjalisty obejmuje wykonywanie satysfakcjonujących przemian w wyglądzie klientów oraz nawiązywanie z nimi luźnych rozmów. Osoba na tym stanowisku powinna przede wszystkim wyróżniać się kreatywnością i znajomością obecnych trendów. Jeśli wybiera się ten zawód ze względu na zainteresowanie pielęgnacją włosów, wówczas okaże się on niezwykle przyjemny, a nie stresujący.

2. Profesor akademicki

Profesorowie na uczelni wyższej zazwyczaj nie narzekają na presję w pracy. Są już na najwyższych szczeblu w ścieżce kariery akademickiej, dlatego sprawy takie jak wymagana liczba publikacji bądź zdawanie egzaminów, nie spędzają im snu z powiek. Mogą spokojnie oddać się prowadzeniu wykładów oraz badaniom naukowym. Zawód profesora akademickiego jest zatem dobrym wyborem dla osób, które źle znoszą stres.

3. Optyk

Optyk zajmuje się przede wszystkim dobieraniem szkieł korekcyjnych dla klienta. Ta praca koncentruje się na odczytywaniu recept od lekarza okulisty, przeprowadzaniu badań wzroku oraz pomocy w doborze odpowiednich okularów. Poziom stresu na tym stanowisku jest dość niski. Co więcej, taki specjalista pracuje najczęściej w salonie optycznym, a tego typu miejsca są zwykle niezatłoczone.

4. Bibliotekarz

Wypożyczanie ludziom książek, promocja czytelnictwa, tworzenie baz danych – żadne z tych zadań nie nakłada szczególnej presji na osobę zajmującą stanowisko bibliotekarza. Dodatkową korzyścią jest oczywiście samo miejsce pracy. Biblioteki są ciche, spokojne i panuje w nich przyjemna atmosfera. Takie otoczenie może być idealnym środowiskiem dla osób, które wszystkim się przejmują i słabo znoszą stres.

5. Dietetyk

Obowiązki dietetyka uwzględniają przede wszystkim dzielenie się swoją wiedzą z innymi ludźmi. Taki specjalista zajmuje się planowaniem jadłospisu oraz doradzaniem klientom w kwestiach zdrowotnych. Jeśli osoba na tym stanowisku dobrze zna swoją dziedzinę i nie przeszkadza jej częsty kontakt z drugim człowiekiem, wówczas ten zawód z pewnością nie będzie powodował dużego stresu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu