Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

news

Czy warto podejmować się pracy dodatkowej?

8 czerwca 2021, godz. 8:36
Udostępnij: Kopiuj link

Praca dodatkowa bardzo często kojarzy się z zajęciem, którego podejmują się studenci jeszcze podczas trwania edukacji. Obecnie jednak coraz więcej osób pracujących na pełen etat decyduje się podjąć dodatkowego zajęcia. Czy jest to opłacalne?

Możliwość dodatkowego zarobku

Dodatkowa praca jest doskonałą opcją dla osób, które potrzebują dorobić sobie do miesięcznego budżetu. Warto jednak podkreślić, że jeżeli chodzi o zarobki, praca ta nie jest w stanie zastąpić normalnego zatrudnienia. Zazwyczaj osoby trudniące się dodatkowym zajęciem są w stanie otrzymać wynagrodzenie w wysokości kilkuset złotych za przepracowany miesiąc.

Najczęściej obowiązki wykonuje się w wolnym czasie lub w weekendy – wszystko zależy od rodzaju podejmowanych zadań. Co więcej, od dłuższego czasu dużą popularnością cieszy się możliwość wykonywania pracy dodatkowej w formie zdalnej. Na stronie Pracuj.pl znajduje się dużo ogłoszeń, dzięki którym interesanci mogą znaleźć dla siebie ciekawe zajęcie dodatkowe.

Jakiej pracy dodatkowej można się podjąć?

Pracę dodatkową można znaleźć bardzo łatwo. Zazwyczaj od kandydata nie wymaga się specjalistycznego wykształcenia czy doświadczenia. Procesy rekrutacyjne także nie bywają kilkuetapowe – pracodawcy zależy bowiem na szybkim znalezieniu pracownika. W dużej mierze praca dodatkowa zależy od wymiaru godzin, jaki oferuje pracodawca.

Mówiąc o pracy dodatkowej, jeszcze nie tak dawno temu na myśl przychodziły wyłącznie zajęcia, związane ze skręcaniem długopisów czy roznoszeniem ulotek. Obecnie jednak zadania te znacznie ewoluowały, przez wzgląd na obecność Internetu. Dodatkowego zajęcia może więc podjąć się copywriter, grafik, a nawet programista. Pod pojęciem pracy dodatkowej kryje się także wykonywanie obowiązków opiekunki dla dzieci, księgowej, krawcowej czy osoby odpowiedzialnej za wyprowadzanie psów.

Zalety pracy dodatkowej

Bez wątpienia największą zaletą pracy dodatkowej są pieniądze, które dodamy do domowego budżetu. Co więcej, zajęcia tego można podjąć się jeszcze w trakcie edukacji, tym samym otrzymując swoje pierwsze wynagrodzenie. Dużą atrakcję stanowi możliwość podjęcia się pracy w formie zdalnej, dzięki czemu nie koliduje ona z innymi obowiązkami.

Osoby zatrudnione na etacie za dużą zaletę pracy dodatkowej uznają również zabezpieczenie przed ewentualnym zwolnieniem. W takim przypadku nie pozostają oni bowiem na lodzie, mogąc poszukiwać innej pracy, przy jednoczesnym dorabianiu sobie w tej dodatkowej.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu