W jakich sytuacjach konieczny jest detoks organizmu?

W jakich sytuacjach konieczny jest detoks organizmu?

8 czerwca 2021, godz. 9:44
Udostępnij: Kopiuj link

Detoks to proces polegający na oczyszczaniu organizmu z niezwykle szkodliwych dla niego toksyn, które gromadzą się wskutek wielu ekspozycji na wiele czynników. Przeprowadzenie zabiegu odtrucia organizmu najczęściej jest konieczne w przypadku osób uzależnionych od środków psychoaktywnych, co pozwala przywrócić dobrą formę fizyczną i psychiczną, ale nie tylko. Zatem kiedy należy zgłosić się na profesjonalny detoks organizmu i jakie korzyści się z nim wiążą?

Detoks organizmu – uzależnienie od alkoholu
Odtrucie alkoholowe polega na oczyszczeniu organizmu z alkoholu etylowego oraz towarzyszących jego spożyciu szkodliwych metabolitów, czyli substancji powstających jako skutki uboczne procesów metabolicznych. Zaburzają one prawidłowe funkcjonowanie organizmu, przyczyniając się do odczuwania złego samopoczucia oraz stopniowo pogarszającej się formy fizycznej. Detoks alkoholowy to często pierwszy krok do wyjścia z alkoholizmu. Poddanie się odtruciu organizmu w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień pod opieką lekarzy, pielęgniarek, psychiatrów i psychologów to najbezpieczniejsze rozwiązanie, które pomaga zredukować skutki zespołu abstynencji do minimum i zwiększa szansę na zachowanie trzeźwości.

Co ciekawe, detoks w Warszawie lub w innych renomowanych placówkach dla uzależnionych stosuje się nie tylko w przypadku osób zmagających się z chorobą alkoholową. Jest to równie dobre rozwiązanie dla osób, które wskutek braku doświadczenia w spożywaniu alkoholu lub chwilowego zaburzenia osądu odczuwają objawy zatrucia alkoholowego, takie jak: agresja, wahania nastrojów, zaburzenia równowagi, mowy i widzenia, wzmożone wymioty czy chwiejny chód.

Detoks organizmu – uzależnienie od narkotyków
Zabieg detoksykacji organizmu często okazuje się niezbędny dla narkomanów, którzy wskutek regularnego zażywania substancji psychoaktywnych zmagają się z pogarszającym się stanem zdrowia. Detoks narkotykowy wykonany pod okiem specjalistów pozwala usunąć z organizmu toksyny, uzupełnić substancje odżywcze i przywrócić optymalną równowagę biochemiczną. Proces odtruwania z narkotyków wygląda podobnie jak w przypadku detoksu alkoholowego, a zabiegowi może poddać się również osoba, która doznała zatrucia przy jednorazowym zażyciu środka narkotycznego.

Detoks organizmu – uzależnienie od leków
Niemożność odstawienia leków przyjmowanych od wielu lat, które z medycznego punktu widzenia nie są już potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu to również rodzaj uzależnienia, które może zniszczyć zdrowie psychiczne, jak i psychiczne. Dlatego też odtruwanie z leków pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej to często jedyne rozwiązanie, które pozwala zrobić pierwszy krok do życia w trzeźwości.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu