Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

news

Jak zadbać o dobrą atmosferę w pracy?

9 czerwca 2021, godz. 10:28
Udostępnij: Kopiuj link

Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów zatrudnienia w firmie jest dobra atmosfera, towarzysząca podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Jest to aspekt istotny zarówno z perspektywy pracowników, jak i pracodawców. Pozwala to na stworzenie zgranego teamu, zmotywowanego do rozwijania przedsiębiorstwa.

Uśmiech w pracy to podstawa

Praca rozpoczęta od miłego słowa i uśmiechu z pewnością sprawi, że dzień będzie udany. O wiele łatwiej spędza się czas w zespole ludzi, którzy są do siebie pozytywnie nastawieni. Optymizm wpływa na całokształt działań teamu, jednocześnie sprawiając, że pracownicy stają się bardziej produktywni, co finalnie przekłada się na efektywność całej firmy. Co więcej, jest to jeden z głównych czynników, który zatrzymuje pracowników w szeregach przedsiębiorstwa. Gdy czują się oni dobrze w miejscu zatrudnienia, chętniej podejmują się dłuższej współpracy.

Dobra atmosfera jest kluczowa w wielu kwestiach

Oczywiste jest, iż dobre warunki zatrudnienia przekładają się na dobre wyniki firmy. Niemniej jednak osiągnięcie ich jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy odpowiednio zadbamy o pracowników.  Budowanie dobrej atmosfery nie tylko bowiem polega na wzajemnym uśmiechaniu się, ale również na zapewnieniu zatrudnionym należytych warunków pracy.
W dużej mierze dotyczy to dbania o produktywność i wytrzymałość. Przemęczony i przepracowany team charakteryzuje się o wiele mniejszą efektywnością. Dlatego tak ważne jest, aby obowiązki powierzane pracownikom były na miarę ich możliwości oraz z odpowiednią przerwą. Ponadto każdy z nich powinien czuć się potrzeby i doceniany, co w dużym stopniu zwiększy ich motywacje do wykonywania obowiązków.

Jak dbać o swoich pracowników?

Dobrą atmosferę w pracy można osiągnąć w bardzo prosty sposób – wystarczy otwartość oraz chęć do współpracy i wsparcia. Istotna jest stała komunikacja z pracownikami, w tym nagradzanie ich starań i wysłuchiwanie własnych pomysłów. Bardzo ważne jest także rejestrowanie i rozwiązywanie wszelkich problemów i zażaleń, zgłaszanych przez zatrudnionych.

Przełożeni powinni także nadzorować, czy pracownicy otrzymują tyle wolnego, ile im przysługuje. W przypadku pracy nad dużymi projektami warto monitorować, czy mają oni czas, aby udać się na przerwę. Trzeba też pilnować, czy otrzymali oni określoną w umowie liczbę dni wolnych. Dobre traktowanie ze strony szefostwa sprawi, że w pracowniku wykształci się przywiązanie do firmy, oparte na wzajemnym zaufaniu i szczerości.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu